Volley lepszy w meczu na szczycie

Zdjęcia i foto: Volley lepszy w meczu na szczycie Siatkówka sochaczew

Drużyny rywalizujące w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej mają za sobą pierwszą rundę fazy zasadniczej za sobą. Piąta kolejka podobnie jak poprzednie dostarczyły sporo emocji. Już w pierwszym meczu starły się ze sobą drużyny ze szczytu ligowej tabeli.

Młodzież z Piasta wygrała pierwszego seta. W drugim się trochę pogubiła i Volley wyrównał stan meczu. Trzeci set był najbardziej dramatyczny. Lepiej wytrzymali go „młokosi” wygrywając na „przewagi”. Jak się okazało, to było wszystko na co stać było siatkarzy Piasta. Volley w miarę łatwo wygrał czwartego seta, a rywali dobił pogromem w tie-breaku. Zwycięstwo to dało sochaczewskiej ekipie fotel samodzielnego lidera po pierwszej rundzie. Piast pomimo porażki utrzymał drugie miejsce w tabeli.

Volley Sochaczew – KS Piast Feliksów 3:2 (21-25, 25-16, 24-26, 25-19, 15-3)

Volley Sochaczew: Andrzej Koźbiał, Michał Werłaty, Piotr Wróblewski, Jakub Stasiak (najlepszy siatkarz meczu), Krzysztof Rąg, Jacek Raczkowski, Tomasz Walczewski

KS Piast Feliksów: Piotr Fergin, Adrian Kucharewicz, Mateusz Grzegorek, Patryk Kowalski, Artur Rokicki, Adam Wiśniewski, Piotr Ostrowski, Mateusz Burzyński, Maciej Rabiega

W drugim meczu na boisku pojawili się siatkarze drużyn, które liczyły na znacznie więcej niż do tej pory osiągnęły w ALPS. Zacięty bój pomiędzy zespołami z Teresina i Wyszogrodu trwała przez dwa sety. Kolejne lepiej pod względem kondycyjnym wytrzymali teresinianie, którzy ostatecznie wygrali 3:1 i wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli.

Teresin – SRS Most Wyszogród 3:1 (23-25, 26-24, 25-19, 25-19)

Teresin: Maciej Wójcik, Robert Woźniak, Krystian Woźnicki (najlepszy siatkarz meczu), Mateusz Leszczyński, Krzysztof Rzępa, Robert Stańczak

SRS Most Wyszogród: Emil Jasiński, Radosław Pachelski, Grzegorz Kozak, Jerzy Jędrzejak, Marcin Błaszczyk, Tomasz Rogoziński, Piotr Rasztemborski, Piotr Idźkowski

Tym razem pauzowali Ogrodnicy. Drużyna ta jeszcze kilka lat temu rządziła w lidze. Dzisiaj przegrywa mecz za meczem i jest „czerwoną latarnią” w tabeli. Mieć trzeba tylko nadzieję, że nie jest to ostatni ligowy sezon tego zasłużonego dla naszej amatorskiej siatkówki zespołu.