W GOKu odbył sie Senior Festiwal

Zdjęcia i foto: W GOKu odbył sie Senior Festiwal Historia i tradycja sochaczew

15 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie gościł senioralne zespoły śpiewacze z powiatu sochaczewskiego, które wystąpiły w Iłowie w ramach II Senioralnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” - czyli muzyczne wędrówki pamięci bohaterów Bitwy nad Bzurą.

Organizatorami Festiwalu byli Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie i Sochaczewskie Centrum Kultury, a rolę gospodarzy pełnił lokalny zespół „Iłowiacy”. Oddając hołd Ojczyźnie w 100 - tną rocznicę odzyskania niepodległości spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Uczestników wydarzenia przywitał Wójt gminy Iłów Roman Kujawa, a w patriotyczny nastrój spotkania wprowadzili ich wokaliści z Małego Studia Piosenki przy GOK.: Amelia Tomaszewska, Natalia Modrzejewska i Mateusz Staniaszek. Lokalny miłośnik historii - Adam Garstka zaprezentował swój wiersz o żołnierzach II wojny.

Po projekcji filmu o Sochaczewskiej Muzealnej Grupie Rekonstrukcyjnej na scenie GOKu wystąpiło 7 senioralnych zespołów: „Iłowiacy” z Iłowa, „Włókienko” z Sochaczewa, Zespół DDPS w Sochaczewie, „Scena Seniora” ZERiI SCK, Zespół z Brochowa, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Zespół „Cantabile” z Nowej Suchej.

Wszystkie prezentowane utwory dostarczyły słuchaczom wielu wzruszeń. Za udział i zaangażowanie zespoły otrzymały: pamiątkowe statuetki, dyplomy i plakaty. Koncert prowadzili: Jolanta Kawczyńska i Waldemar Czubiel. Akompaniament zapewnili: Jolanta Kawczyńska, Arkadiusz Mamcarz, kierownik zespołu Iłowiacy Tomasz Romanowski.

Na zakończenie Festiwalu uczestnicy odśpiewali wspólnie „Czerwone maki na Monte Cassino”. Organizatorzy dziękują Panu Przemysławowi Wasilewskiemu – „Tęczowy Ogród” za soki i jabłuszka, Panu Mariuszowi Szymaniakowi za pomoc w realizacji oświetlenia oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania poczęstunku.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy