Zaloguj się do konta

W IWASZKIEWICZU...Ni z gruszki, ni z pietruszki

Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie
2014-12-16
Edukacja

Po raz czwarty w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie zorganizowany został, adresowany do uczniów klas gastronomicznych, szkolny konkurs kulinarny. Pieczę nad nim sprawowały panie: Dorota Waszczeniuk, Lidia Pojawa i Katarzyna Strzałkowska-Bonat. „Ni z gruszki, ni z pietruszki” to tytuł tegorocznej edycji konkursu który odbył się 11.12.2014 r. w szkolnej pracowni gastronomicznej. Jego celem było propagowanie potraw z ryb w kuchni polskiej, promocja polskich owoców, rozwijanie zainteresowań wśród uczniów oraz rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości.

    Uczestnicy konkursu pracowali w sześciu dwuosobowych zespołach. Przed rozpoczęciem konkurencji losowali stanowiska ponumerowane od 1 do 6. Zadaniem uczestników było przygotowanie przekąski na bazie ryby i warzyw, oraz deseru przyrządzonego z polskich jabłek i gruszek.

Pracę zespołów konkursowych obserwowali i oceniali jurorzy techniczni w osobach nauczycieli gastronomii.            

Jury degustacyjne, w skład którego weszli: wice dyrektor Urszula Opasiak, Prezes Zarządu PSS „Społem” w Sochaczewie Józef Chocian, dziennikarka z Radia Sochaczew Katarzyna Wiśniewska, właściciel Dworu Strzyżew Arkadiusz Grzegorczyk, dokonało oceny potraw w poszczególnych kategoriach, takich jak: wygląd, smak, kreatywność kucharzy, kompozycja dodatków.

Uczestnicy świetnie zaplanowali czas, zorganizowali warsztat pracy, mimo iż mieli tylko 150 minut na przygotowanie potraw. Wszystkim zawodnikom nieustannie towarzyszył stres. Okazał się jednak cichym sprzymierzeńcem, wyzwalającym kreatywność i wyobraźnię kulinarną. Obserwatorzy zaskoczeni byli nietypowymi połączeniami składników i umiejętnościami młodych kucharzy. Konkursowe potrawy przygotowane zostały z ogromną starannością, z dbałością o każdy szczegół. Była to uczta nie tylko dla podniebienia, ale i dla oka.

Zwycięzcami konkursu zostali Tomasz Mikulski i Mariusz Kęska z klasy III Technikum żywienia i usług gastronomicznych. Drugie miejsce zajęli Anita Wasilewska i Mateusz Wiśniewski. Trzecie miejsce zdobyły Celina Czuba i Katarzyna Ambroziak.

Fundatorami nagród byli: Józef Chocian - prezes Zarządu PSS „Społem” Sochaczew, Mirosław Orliński - wójt Gminy Sochaczew, Andrzej Wierzbicki - przewodniczący Rady Rodziców, Iwona i Paweł Skumiałowie - wydawca tygodnika "Echo Powiatu", Arkadiusz Grzegorczyk - właściciel Dworu Strzyżew, dyrektor ZS im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie.

Karolina Zielińska, Marta Beim, Natalia Gaweł, Adam Zawadzki, Emilia Stalpińska, Katarzyna Wojciechowska, czyli pozostali uczestnicy szkolnych zmagań kulinarnych, za udział i ogromny wkład pracy otrzymali drobne upominki. Dodatkową nagrodę, ufundowaną przez Radio Sochaczew, otrzymali zdobywcy  drugiego miejsca.

Państwo Katarzyna i Dariusz Dobrowolscy, właściciele sadów, podarowali owoce, z które przygotowano pyszne desery. 

Za ufundowanie nagród i pomoc w przygotowaniu konkursu oraz wyłonieniu zwycięzców serdecznie dziękujemy. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów.


  Natalia Fiedler, Joanna Jackowska, Adrianna Wilamowska,

  klasa IIIb  LO o profilu dziennikarskim w ZS im. J. Iwaszkiewicza                 

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne11

Ulotki dostarczane przez Pocztę Polską - oczernianie jednego z kandydatów?

Sprawy urzędowo-administracyjne12

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjneDziś3

Urząd Miejski - jest szansa na nowy wygląd budynku

WypadkiDziś

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Paprotni

Sprawy urzędowo-administracyjne8

Kontrolowana debata albo żadna - Jacek Kurski wkracza do akcji