W Jezioranach tego jeszcze nie było

/ 15 zdjęć
Zdjęcia i foto: W Jezioranach tego jeszcze nie było Imprezy cykliczne sochaczew
+10

Marcowe „Ze Sztuką Spotkanie” było wyjątkowe tak samo jak artyści, którzy wzięli w nim udział. W pierwszej części zebrani mieli możliwość obejrzenia surrealistycznego filmu Luisa Bunuela – Pies Andaluzyjski. Jako uzupełnienie jego treści była muzyka grana na żywo przez Gamida Ibadullayeva (instrumenty dęte) oraz Marka Chrzana (gitara).

Gamid zaprezentował jeszcze swoją etiudę filmową „34 maja” oraz zapowiedź filmu stworzonego przy pomocy Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych - „Kiedy deszcz nazywał się inaczej”. Premiera tego dzieła odbędzie się w połowie kwietnia w SCK Boryszew.

W drugiej części można było obejrzeć prace prawdopodobnie jednego z najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia, tegorocznego maturzystę – Jędrzeja Bieńko. Zaprezentował on kilka obrazów oraz rysunki ołówkiem. Poza tym Jędrzej jest znanym twórcą murali, których kilka podziwiać można w Sochaczewie.

Muzyczną oprawą wystawy zajęła się siostra Jędrzeja – Michalina. Która wspólnie z Pawłem Bednarczykiem tworzy duet Para. Zaprezentowana elektroniczna muzyka Misi wzbogacana samplingiem Pawła zahipnotyzowała zebranych w Jezioranach. Wypływające z głośników dźwięki wypełniały każdy zakątek sali dając złudzenie zanurzania się w nich.

Magiczny wieczór minął bardzo szybko … zdecydowanie za szybko.

Nie ma się jednak co martwić, następny już 12 kwietnia.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy