W KRAINIE CHOPINA – koncert w Iłowie

Zdjęcia i foto: W KRAINIE CHOPINA – koncert w Iłowie Koncerty i muzyka sochaczew

Trwa już XI Festiwal Muzyczny W KRAINIE CHOPINA.  W najbliższych dniach ta muzyczna uczta będzie miała swoją niepowtarzalną odsłonę – po raz pierwszy – w gminie Iłów.

 

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert 2 sierpnia o godzinie 18.00 w iłowskim kościele parafialnym. Dla wszystkich miłośników wielkiego kompozytora na organach zagra Jarosław Wróblewski, dziekan wydziału organów Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, a przede wszystkim słynny organista. Jako solista wystąpi równie znakomity tenor Rafał Bartmiński, występujący na co dzień na scenie Teatru Wielkiego i Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

Patronat honorowy nad koncertem objął wójt Gminy Iłów Roman Kujawa. Organizatorami spotkania są Urząd Gminy Iłów, Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Iłowie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Koncert odbędzie się w ramach dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury – program  "Kultura Interwencje 2015".

 

Festiwal Muzyczny W Krainie Chopina zdobywa coraz większą renomę zarówno wśród wykonawców jak i melomanów, stając się największą imprezą artystyczną w tej części Mazowsza, w której przyszedł na świat nasz Wielki Rodak. Przyczynia się do upowszechnienia i rozwoju polskiej kultury. Pełni również rolę, swoistego znaku rozpoznawczego, przyczyniając się do szerokiej promocji poszczególnych miejscowości i całego regionu. Patronaty nad tegoroczną edycją festiwalu przyjęli: Kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Sochaczewski Jolanta Gonta, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński i Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski. Patronaty medialne: TVP Warszawa, Polskie Radio RDC.

 

Na wszystkie koncerty festiwalowe, również ten w Iłowie, wstęp wolny.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy