W minioną niedzielę w Ogródku Jordanowskim

 

W minioną niedzielę w Ogródku Jordanowskim odbyło się drugie spotkanie z Dniami Nauki, które powstały z inicjatywy Junior Odkrywca i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na licznie przybyłych uczestników czekało szereg atrakcji. Gorący dzień chłodziły zabawy z dymiącym suchym lodem oraz doświadczenia z wodą. Można było także poznać czym jest ciecz ferromagnetyczna i nieniutonowska a także zasadzić w probówce chemiczny las czy rysować niewidzialnym atramentem.

Zainteresowani mogli też obejrzeć ciekawe kryształy pod mikroskopem czy ziarenka piasku, poznać różne rodzaje skał, skonstruować wybuchową makietę wulkanu.

Dużą publiczność przed sceną zgromadził ciekawy pokaz chemiczny imitujący między innymi erupcję wulkanu i start rakiety kosmicznej a także wykład o niewielkich organizmach.

Przychodnia weterynaryjna Maxivet przygotowała niezwykle atrakcyjny pokaz prawdziwych kocich piękności oraz dodatkową atrakcję w postaci prezentacji świnek morskich.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także przejażdżki konne zorganizowane przez Stajnię Daisy.

Całe spotkanie obfitowało w liczne konkursy. Junior Odkrywca i MOSiR przygotowali dla zwycięzców wyjątkowe nagrody w postaci zaproszeń na zajęcia i wakacje w Junior Odkrywca oraz karnetów na basen. Szkoła językowa British School wraz z księgarnią J.O.G.I. (ulica Reymonta) przeprowadziły konkursy plastyczne, gdzie dzieci rysując elementy przyrody nieożywionej jak wulkany, kosmos, poznawały dodatkowo słownictwo angielskie z tej dziedziny. Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe.

Mamy nadzieję, że z Dniami Nauki spotkamy się znowu w przyszłym roku. Dziękujemy Wszystkim za tak duże zainteresowanie, zachęcamy do zabawy nauką na co dzień.

 

Jakub Podlaski  Junior Odkrywca

Paweł Krasucki  MOSiR

fot. Paweł Krasucki

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy