W niedzielę wielkie granie

W niedzielę 11 stycznia po raz 17. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Co roku tej ogólnopolskiej charytatywnej akcji towarzyszy konkretny cel. Tym razem będzie to – wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci, a zawołaniem dnia ma być „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.
Jurek Owsiak w specjalnym liście do uczestników WOŚP napisał: „W tym roku chcemy diagnozować, czyli być szybsi niż choroba, która często niespodziewanie daje o sobie znać. Chcemy przestrzegać przed chorobą, a w razie sytuacji podbramkowej – chwycić ją za rogi i stoczyć z nią, mamy nadzieję, zwycięską walkę.(…) Dlatego 11 stycznia krzykniemy z całych sił: „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.
Tradycyjnie również Sochaczew i jego okolice zbierać będą pieniądze. Jak powiedział nam Krzysztof Wasilewski, komendant Hufca ZHP, gdzie zlokalizowany jest sztab WOŚP, na ulice całego powiatu wyruszy 350 wolontariuszy. Odbędą się też koncerty, licytacja w radiu Fama oraz Światełko do Nieba. W piątek w ubiegłym tygodniu, kiedy zbieraliśmy informacje na ten temat, pomysły na sochaczewski finał były w fazie uzgodnień.
Wiadomo jednak, że do akcji włączył się Klub Maratończyka „Aktywni”. Być może w Sochaczewie powstanie impreza biegowa na wzór warszawskiej pt. „Policz się z cukrzycą”. Planowana jest także akcja „Wioślarz”, podczas której na specjalnych urządzeniach rejestrowana będzie ilość „przepłyniętych” przez Sochaczew kilometrów. Wszyscy chętni do wiosłowania są mile widziani.
Światełko do Nieba odbędzie się tradycyjnie o godz. 20.00 na podzamczu. Wszelkich informacji organizacyjnych udziela Hufiec Ziemi Sochaczewskiej przy ul. H.Sawickiej 3, tel. 862-27-45 (w godz. 15.00-18.00).
(s)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy