W nocy Sejm przyjął kolejne poprawki

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: W nocy Sejm przyjął kolejne poprawki  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W nocy z wtorku na środę odbyło się specjalne posiedzenie Sejmu. Po ponad 10 godzinach burzliwych obrad, wprowadzono nową specustawę dotyczącą walki z epidemią COVID-19.  

To była kolejna bardzo długa noc w Sejmie. Posiedzenie rozpoczęło się 31 marca po godzinie 21:00, a ostatnie głosowanie dobiegło końca o 06:15 nad ranem 1 kwietnia. Było ono związane z wprowadzeniem kolejnej specustawy dotyczącej walki z epidemią COVID-19. W nocy posłowie przyjęli również m.in. poprawki do nowelizacji ustawy abonamentowej RTV oraz do ustawy tytoniowej i alkoholowej. 

Wśród poprawek popartych przez komisję znalazł się m.in. przepis, który przewiduje zwolnienie od opłaty abonamentowych RTV i ma obowiązywać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2020 roku. 

Komisja poparła także wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu powyżej 4,5 %, oraz wszystkich wyrobów tytoniowych. Decyzja została podjęta na podstawie analizy najnowszych badań naukowych, dotyczących wpływu spożywania alkoholu oraz palenia tytoniu na przebieg zakażenia koronawirusem. Zgodnie z tą poprawką zakaz wprowadza się od 3 kwietnia do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii. 

Wprowadzono również poprawki w specustawie dotyczące bezpiecznego poruszania się. Od teraz każdy właściciel psa będzie zmuszony prowadzić go na minimum dwumetrowej smyczy taśmowej. Oprócz tego wyłącznie w porze nocnej będzie dozwolone bieganie maksymalnie dwóch osób w odstępie minimum 300cm, jeżeli są to członkowie rodziny wówczas odległość między nimi może wynosić 180cm. 

AKTUALIZACJA

Jak zapewne wszyscy Państwo się zorientowali, powyższy artykuł był tylko primaaprilisowy żartem i zawarte w nim informacje są nieprawdziwe. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

linulinu
+3
dobry suchar .... (2020-04-01 15:21)
robroyrobroy
+2
szczypta humoru na 1 kwietnia (2020-04-01 16:17)
zbigniew15zbigniew15
+3
A prezes Jarosław nie złożył przypadkiem rezygnacji z szefowania PIS ? (2020-04-01 17:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy