W obronie mediów

/ 64 komentarzy
Zdjęcia i foto: W obronie mediów Partie polityczne sochaczew

Marsz w obronie mediów

W niedzielę 3 czerwca 2012r. ulicami Sochaczewa przejdzie Marsz w obronie Telewizji Trwam. Marsz poprzedzi Msza św. sprawowana o godzinie 12.30 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (parafia św. Wawrzyńca) w Sochaczewie (centrum miasta, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1).

Następnie ok. godziny 13.30 uczestnicy marszu przejdą ulicami Sochaczewa na plac przed budynkiem Sądu Rejonowego w Sochaczewie. Tu zostanie odczytany apel do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o równe traktowanie katolickich mediów i przyznanie miejsca na multipleksie cyfrowym Telewizji Trwam.

Do udziału w marszu zapraszamy mieszkańców Sochaczewa i Żyrardowa. Zachęcamy do wyrażenia w ten sposób poparcia dla przestrzegania podstawowych praw obywatelskich.

Maciej Małecki
Poseł na Sejm RP

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (64)

belmondo1956belmondo1956
0
Tytuł wpisu to oszustwo. To nie marsz w obronie mediów (prasa, telewizja, radio) tylko w obronie jednej stacji telewizyjnej ojca dyrektora.  (2012-05-29 15:40)
karol997karol997
0

Tytuł artykułu wprowadza czytelników w błąd!!!! Panie Małecki co ma TV Trawam wspólnego z mieszkańcami naszego MIASTA!!!! Mamy wiele lokalnych problemów i prosimy się nimi zająć a nie przesiadywać i promować się w TV Trwam!!!


Karol

(2012-05-29 17:18)
Daniel5Daniel5
0

I ja głupi dałem się omotać i głosowałem na Małeckiego...


Ceny wody poszły w kosmos, dosłownie i w przenośni. I nikt nie protestuje wszystko jest ok.


Pozd


Daniel

(2012-05-30 14:32)
GRZECHGRZECH
0
A może tak zorganizować kotrmarsz przeciwko marnowaniu pieniędzy podatników przez Posła na sejm RP Macieja Małeckiego, który zamiast zajmować się interesami kraju i miasta to dba o interesy przedsiębiorcy Tadeusza Rydzyka i jego fundacji.

Oj coś ten nasz PIS mocno lobbuje interesy prywatnych firm jak Lux Veritas czy SKOKi.

(2012-05-30 14:55)
dragon36dragon36
0
zgadzam się zupełnie z tym co piszą moi przedmówcy,jedna wielka kicha niech się Rydzyk sam broni a nie szuka jeleni. (2012-05-30 14:57)
dragon36dragon36
0
A może tak zorganizować kotrmarsz przeciwko marnowaniu pieniędzy podatników przez Posła na sejm RP Macieja Małeckiego, który zamiast zajmować się interesami kraju i miasta to dba o interesy przedsiębiorcy Tadeusza Rydzyka i jego fundacji.

Oj coś ten nasz PIS mocno lobbuje interesy prywatnych firm jak Lux Veritas czy SKOKi.   o i to by było najlepsze popieram i jestem pierwszy do tego ,brawo grzech brawo . (2012-05-30 15:23)
robroyrobroy
0
no to żeśta se Małeckiego obrali,do ustalania prawa.do reformowania,a ten posieł osieł broni tłustego wieprza który leczy się w ośrodku za 500 zł dziennie a nie może  pokazać papierów o dochodach i opłacić koncesji,sierota posłanka za niego idiotka płaci 4 tys bo bidula nie ma,i marsz w obronie takiego łajzy!!NIE PO MOICH ULICACH!!!!!!!!!!!!!!
(2012-05-30 16:17)
GRZECHGRZECH
0
Mnie niestety w Sochaczewie nie będzie w ten weekend, ale podejrzewam że jakby się ludzie skrzyknęli to kontrmarsz dało by radę zorganizować. I podejrzewam że byłoby więcej ludzi niż tych co będą na rydzmarszu.
(2012-05-30 16:24)
hyakintoshyakintos
0
Grzechu, ja proponuję marsz w obronie swieckosci panstwa i sochaczewa. nie trzeba byc od razu kontra. badzmy pro. na marsz taki bym sie z pewnoscia wybral. na maleckiego nie glosowalem, bo spodziewalem sie ze jak z pisu to religijnie jest u niego tak jak wlasnie owa inicjatywa pokazuje. zalosne panie malecki. zalosne. (2012-05-30 19:08)
GRZECHGRZECH
0
Tylko ciekawe czy burmistrz się zgodzi na taki marsz. Niby broni wolności słowa więc powinien :)
(2012-05-30 20:14)
użytkownik1721użytkownik1721
0
Podobno ma to być marsz w obronie wolności słowa,bo to co serwuje nam żydowizja to papka dla debili. Średnio rozgarnięty człowiek wie że aby poznać prawdę trzeba mieć informacje przynajmniej z 2 żródeł, bo wiadomo że prawda jest po środku. Przedmówcom gratuluję włosów.
(2012-05-30 21:04)
dragon36dragon36
0
a tak z drugiej strony to powinni się wstydzić zapraszając ludzi do jakiegoś durnego marszu  ,rozumiem marsz o zniesienie wieku emerytalnego to tak ale nie jakiegoś kiecoka telewizji bronic ,no koszmar jak my wybieramy takich przedstawicieli z miasta co takimi się zajmują  głupotami to ja dziękuje . (2012-05-30 21:04)
K.K.
0
Macieju, a może jakiś marsz albo charytatywna zbiórka pieniędzy w imieniu niepełnosprawnych, nieuleczalnie chorych, samotnych matek, wielodzietnych rodzin, biednych..jest tyle potrzebujących w naszym mieście , powiecie..Tyle rzeczy, które warto by ulepszyć..może o to wszystko warto powalczyć wykorzystując okazję bycia na tak ważnym stanowisku? Jaki jest sens organizowania marszu w obronie prywatnego interesu jednej osoby o wątpliwej reputacji przy tylu istotnych sprawach dotyczących kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców? (2012-05-30 22:10)
pegi pegi
0
Bardzo dobrze  ,że  marsz  odbędzie się   w naszym mieście  Zostały   naruszone   prawa obywatelskie   Wierzę  ,że  w marszu   wezmą udział  prawdziwi   wierzący   ludzie  myslący   poprawnie    (2012-05-31 00:06)
KyleKyle
0
Marsz w obronie czegokolwiek można organizować, jeżeli to cokolwiek jest atakowane. A o jakim ataku a TV Trwam mówimy? Nie dostali miejsca na multipleksie, czy to już atak? To jak moje dziecko nie dostałoby się do żłobka, to też byłby atak (rozumiem, że byłby marsz w obronie mojego dziecka)? Przypomnę, że niezawisły sąd na dniach oddalił skargę fundacji Lux Veritatis na decyzję KRRiTV. Władza ustawodawcza (szanowny pan poseł) nie powinna atakować władzy sądowniczej, albowiem ta ostatnia jest w świetle Konstytucji niezależna. Zaręczam, że jeśli już, to na sądach te marsze robią dokładnie odwrotne wrażenie, niż chcieliby organizatorzy :-), sędziowie nie znoszą, kiedyś ktoś próbuje politycznie wpływać na ich wyroki (2012-05-31 00:59)
robroyrobroy
0
poseł Małecki jest jak Kargul"sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie",tylko Kargul nie był posłem,bidula (poseł)nie może się spełnić,nie dopuszczają go do watażki naczelnego (jeszcze nie był dopuszczony do JK) to miesza w swoim mieście,i tu Kyle ma rację,dlaczego poseł podważa wyroki sądu?
(2012-05-31 07:36)
pegi pegi
0
@  Panie  Zdziasławie  czy  Pan  naprawdę  wierzy  ,że wyroki Sądów  są sprawiedliwe  zawsze ?    .Żeby  było  prawo  prawidłowe musi być  sprawiedliwość  a póżniej   prawo  jeśli niema  sprawiedliwośći nie ma prawa   O jakim mówimy    prawie   jeżeli  TV TRWAM  nie otrzymała  Koncesji na multipleksie   a dostają śmieszne  kanałki  jak porono    . Widzowie  TV TrwaM  w w naszym mieście  są liczni  i jeśli  uważają   ,że ich  prawa  są naruszone  mają  prawo do Marszów  organizowanych  protestów pozwala im  na to  Konstytucja  A jak  komuś się nie podoba  ten Marsz   to niech  się tu nie wypowiada   bo  nie zna sprawy  nie ogląda    tej TV  tylko czyta wybiórczą  .  Panie  Zdzisławie  Pan Pospieszalski  dużo  powiedział  na ten temat  .Niewiem  czy wiecie  ,że  Przewodniczacy   KRR i TV  Pan  Dworak pochodzi z  Sochaczewa  niedawno  wystąpił  z PO   i jest  nominowany  do Krr i TV  przez  Prezydenta  Bronisława  Komorowskiego    .Prezesi  Sądów  są  nominowani  przez  Prezydenta  . O Czym wiadomo   to wyrok  w tej sprawie  nie był  jednomyślny   jeden Sędziów  był  za tym  by  przyznać tej TV koncesje .  Słuchaj  a jeśli  prawo  powie ,że  np  nie można  nosić Krzyży   i będzie  Wyrok w tej sprawie   to co   mam  szanować decyzje  Sądu?  Jak  najwięcej ludzi  na Marsz  !!!  niech   dołączą   wszyscy  nie tylko  widzowie tej tv   .Aleluja  i do przodu!  (2012-05-31 09:04)
robroyrobroy
0
jak wersal to wersal-Panie Danielu,czy Trwam nie dostało koncesji przez widzimisię jakiegoś decydenta czy nie wypełniło ustawowych czynności wymaganych przez prawo?,co do wyroków sądów,nawet żeby był najsprawiedliwszy,zawsze znajdzie się ktoś kto powie-ten wyrok to bzdura! a Pospieszalski nie jest dla mnie autorytetem,zarządzający się zmieniają,raz PiS,raz SLD,raz PO a Pospieszalski trwa!! nieomal jak za komuny tele-echo z Ireną Dziedzic
(2012-05-31 09:17)
robroyrobroy
0
dopisek--80 % oglądaczy telewizyjnych w naszym mieście ma kablówkę a w każdej kablówce TV Trwam jest,więc po co te darcie japy,już Rydzyk naciągnął masę emerytów na dekodery TV,na telefonię komórkową,jak napisałem wcześniej leczy się aktualnie na rwę kulszową w ośrodku za co najmniej 500 zł dziennie a babcie ronią łzy i pewnie odpowiedzą na apel o modlitwę i datek w intencji zdrowia
(2012-05-31 09:22)
pegi pegi
0
To dam ci  przykład  dlamnie jeszcze jednego  autorytet  . Wojciech   Cejrowski  o przewodniczącym    Krr i TV   Panu Dworaku   
http://www.youtube.com/watch?v=YFRAojVzQec&feature=colike  zapoznaj się z tym filmem   (2012-05-31 10:25)
użytkownik13769użytkownik13769
0
 Jak zwykle głupie komentarze czerwonej hołoty. Marsz jest w obronie wolnych mediów. Po pierwsze ustawa o wolnym dostępie do informacji, wolność słowa i wyznania , wybór. Media kontrolowane przez władzę to cenzura i  działania zupełnie niedemokratyczne. W Sochaczewie jest wielu odbiorców tv TRWAM a jeśli ktoś ma totalnie wyprany mózg przez TVN to niech lepiej nie zabiera głosu w sprawach na których się nie zna. Czasem ktoś mówi że ma wolny wybór bo ma 100 kanałów na kablówce lub na jakiejś platformie cyfrowej POLSAT, niema większej bzdury notabene jaki to wybów jeśli wszystkie te kanały są kontrolowane przez jedną korporację?
(2012-05-31 10:32)
użytkownik13769użytkownik13769
0
 robroy potwierdzasz właśnie załganie waszego nurtu. szkalujecie o.Rydzyka jaki to niby bogaty i ile to kasy tam przepływa, notabene przyczyną odmówienia  m koncesji na multipleksie była rzekoma niezdolność finansowa Lux Veritas. To zdecydujcie się czy o.Rydzyk jest w końcu taki bogaty czy taki biedny że nie podoła . Większego zakłamania i obłudy jak w waszych głowach to nie ma (Platforma Obłudy)
(2012-05-31 10:39)
użytkownik13769użytkownik13769
0
Dekdery i  antena satelitarna dotego jeszcze  dodatkowo(monoblock, lub quaad)- możliwość odbioru z  dwóch  satelitów na jednym zestawie  to normalne koszta odbioru z satelitów Hotbird i Astra, tu nikt nikogo na nic nie naciągał ,  Każdy kto chce mieć dostęp do kanałów satelitarnych  samo podejmuje taką decyzję.
(2012-05-31 10:50)
użytkownik13769użytkownik13769
0
 Od lokalnych problemów macie swoich przedstawicieli w Radzie Miasta, problemy i uwagi proszę  zgłaszać na piśmie do  radnych ze swojego okręgu.
(2012-05-31 10:55)
pegi pegi
0
@ miki popieram    . Co to Kraj   gdzie gromadzi się  miliony   podpisów  w obronie tej TV TRWAM     a podpisy  są  traktowane  jak śmieci  haba!  .Przecież   ta KRR i TV  jest z Sejmu  powoływana  a wiemy  ,że większość ma PO  -PSL  .Jak wspomniałem  Dworaka  przewodniczącego  nominował   Prezydent  Komorowski  wiedział  kogo wysyła   przecież  wysłał byłego  czlowieka  PO   nie wysłał  przecież  przeciwnika poglądami swymi   .  Co to za ideologia   Rady  KRRi TV  parlamentarna   gdyż w innych krajach  są  autorytety ,które mają po 100 osób ludzie wielkej kultury  zasiadają w takich radach  .Haba !! (2012-05-31 10:57)
Katunia77Katunia77
0
"...nieprzyznanie Lux Veritatis miejsca
na multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w
Polsce (w lipcu 2013 r.) TV Trwam przestanie być dostępna dla
odbiorców. Fundacja posiada koncesję na rozpowszechnianie programu drogą
satelitarną - może on być odbierany za pomocą anten satelitarnych oraz w
sieciach telewizji kablowej. W taki sam sposób po wyłączeniu nadawania
analogowego rozpowszechniane będą dziesiątki programów..."

Będzie? Będzie, więc o co kaman.

Poza tym, jak można napisać, że Sochaczew broni TV Trwam. Sochaczew, to ludzie mieszkający w tym mieście. A moim skromnym zdaniem, to większości mieszkańców, ta Tv to ni parzy, ni ziębi. Znając życie, to zobaczymy w tv newsa, że w naszym mieście odbył się taki marsz i migawka z kilkunastoma osobami robiącymi dużo krzyku.
A to i tak nic nie pomoże
(2012-05-31 11:24)
EricoErico
0
Popieram Pegi. Tak na marginesie im więcej ludzi przyjdzie tym lepiej. W końcu to my też mamy prawo do solidarności w tej sprawie...
(2012-05-31 12:15)
SzczawiuSzczawiu
0
Po co oburzacie się tym marszem? Skoro ludzie chcą to niech maszerują. Każdy ma prawo a właściwie powinien mieć prawo do wyrażania swojego poglądu i protestowania przeciwko czemuś. Sam jak wiadomo fanem tegoż medium nie jestem i nie płakałbym po nim, choć czasem nawet dość często jak na siebie bym powiedział oglądam, ale uważam, że nieprzyznanie koncesji z powodu bałaganu w papierach nie do końca jest sprawiedliwym posunięciem. Jestem niemalże przekonany o tym, iż zaangażowanie się Rydzyka i jego mediów w polityczne sprawy a dokładniej bezgraniczne popieranie PiSu miało wpływ na decyzję KRRiT. Mówienie jednak o dyskryminacji katolickich mediów w tym kraju jest delikatnie mówiąc nadużyciem i manipulacją pustymi umysłami niektórych użytkowników tego forum i Polaków. Tych oczywiście prawdziwych Polaków, bo reszta to jak napisał Olaf "czerwona hołota" :)))) Poniekąd zgadzam się z sq7bte, że "Średnio rozgarnięty człowiek wie że aby poznać prawdę trzeba mieć informacje przynajmniej z 2 żródeł, bo wiadomo że prawda jest po środku." Owszem tylko, że o czym my tu rozmawiamy? Żeby znać prawdę np. na temat budowy autostrady A2 czy stadionów czy jakiejś afery korupcyjnej należałoby obejrzeć i Fakty i Informacje i może jeszcze Wydarzenia albo wystarczy TVN 24 i TVP INFO a co ma do tego TV Trwam? Przecież to katolicka telewizja. Prawda jest taka, że ona taka katolicka jak Gazeta Polska czy Wyborcza są obiektywne i bezstronne. Nie powinno być tu mowy i jakimś dyskryminowaniu katolików i katolickich mediów w Polsce. Tym bardziej, że TVP ma misję i co do katolickich programów i filmów to jest ich trochę. Uprzedzając kolejny wrzut, że wcale nie tak dużo to proszę o to lista katolickich programów i filmów dokumentalnych, którą można bardzo łatwo znaleźć w programie telewizyjnym:
Między ziemią a niebem
Wierzę, wątpię, szukam
Pod Twoją obronę
Znaki czasu
Coś dla Ciebie
My Wy Oni
Słowo na niedzielę
Ziarno
Papież Jan Paweł II
Mam przepis na...
Święty Augustyn
Niewygodny
Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki
Golgota Jasnogórska Dudy Gracza
Kardynał Stefan Wyszyński
Skarby Jasnej Góry. Ludzie i dary
Wobec Misterium na Poznańskiej Cytadeli
Strażnicy Piątej Ewangelii
Raj
Msza Święta, transmitowana z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
Notacje papieskie
i wiele innych mszy transmitowanych w TVP

To jest dyskryminacja? Hm... Za mało? To proszę. Lista kilku radiowych rozgłośni katolickich w naszym kraju:
Fiat - Katolickie radio z Częstochowy.
Katolickie Radio Zamość
Radio FARA - Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej
Radio Głos- Rozgłośnia diecezji pelplińskiej
Radio Jasna Góra - Rozgłośnia radiowa Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej
Radio Nadzieja
Radio Niepokalanów
Radio Plus - Sieć katolickich stacji radiowych
Radio Maryja
Radio Emaus
Emaus - Katolickie Radio Poznań

Rzeczywiście katolickie media są w tym kraju dyskryminowane nie ma co. Gdyby to była manifestacja w obronie wolności mediów to może i sam bym się na nią wybrał. Niestety jest a właściwie są to tylko i wyłącznie manifestacje antyrządowe. Tak samo jak marsze pod Pałac Prezydencki co miesiąc.
Swoją drogą ciekawe czy zrobionoby marsz gdyby koncesji nie dostał np. Religia TV.
(2012-05-31 13:46)
kacperskyykacperskyy
0

dokladnie Katunia! moim zdaniem to sa ludzie ktorzy uznaja argumenty krzyku, zadymy i nic wiecej. nie maja racjonalnych argumentow to robia szopki a p, malecki strzelil sobie wlasnie w kolano :)


rowniez dobra mysl w jednym z poprzednich postow "Kyle": czego tu bronic? czy byl jakis zamach na tv trwam?


to tylko potwierdza fakt skupiania na sobie uwagi za pomoca prostackich metod, ktorych prowodyrem w sochaczewie zostal p. malecki. Takie marsze powoduja niepotrzebna mozliwosc wywolania malych rozob itd... czy p. maleckiemu o to wlasnie chodzilo?


ja z checia przyjde w koszulce TVN - dokladnie mam do tego takie samo prawo!

(2012-05-31 13:49)
JazlowiakJazlowiak
0
Nawet nie chcę sobie wyobrazić co by było gdyby TVN nie dostał koncesji:-)  (2012-05-31 13:54)
iksiks
0
A to przepraszam ktoś chce tą telewizję zabrać, że jej się broni ? Bo z tego co wiem na satelicie była, jest i będzie. (2012-05-31 15:00)
kacperskyykacperskyy
0
trafiony zatopiony! :) "iks" bardzo dobry i uwazam podsumowujacy cala dyskusje komentarz! (2012-05-31 15:47)
GRZECHGRZECH
0
iks nie do końca. W 2013 kończy się koncesja na satelitę dla TV Trwam. Może im nie przedłużą :)
A co do bogaty czy nie bogaty to bardziej chodziło o wątpliwości co do natury finansowania a nie czy fundacja jest bogata czy nie. Ale tego się nie dowiemy ponieważ fundacja Lux Veritas nie pozwoliła na upublicznienie szczegółów dla których nie dostała koncesji.
(2012-05-31 17:15)
MasłowskiMasłowski
0

Na dzień dzisiejszy nie ma problemu z odbiorem TV TRWAM. Każdy zainteresowany może oglądać audycje TV TRWAM w telewizji kablowej lub przez satelite.


Dodam, że na dziś koszt związany z oglądaniem TV Trwam z satelity jest niższy niż w przypadku ewentualnego odbioru cyfrowego z anten naziemnych.


Ale przyznam, że dla nowych nadawców w ramach obecnie działającego multipleksu dodanie TV Trwam mogłoby paradoksalnie poprawić ich oglądalność. Nowi nadawcy zdają sobie sprawe z tego, że widzowie TV TRWAM, to przeważnie ludzie starsi i stąd spędzają więcej czasu przed TV.


Tak, czy inaczej gdy już TRWAM znajdzie się na multipleksie, to będzie można zaobserwować wiekszy ruch w sklepach rtv przy zakupie dekoderów TV naziemnej. Będą to żniwa dla producentów sprzętu :)


 

(2012-05-31 17:46)
KAMIL84KAMIL84
0

TOM PLAGE POWINNI DAWNO WYWALIĆ Z TELEWIZJI. TO JEST STACJA OJCA. R. I PIS-U 


JEDNO WIELKIE G  !!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!

(2012-05-31 18:12)
dragon36dragon36
0
to może ktoś napisze o co tu chodzi z tym całym pic marszem ,bo z tego co pisze Masłowski to chyba tylko o nabicie kasy dla  wszystkich  zainteresowanym cała tą telewizja łącznie z ojcem dyrektorem ,i znów na naszych plecach chcą jak dawniej Wałęsa budować sobie dobrobyt. (2012-05-31 19:01)
użytkownik13769użytkownik13769
0
 Szaczawiu , gdyby nie przyznano koncesji TV POLO TV marsz zorganizowali by zwolennicy discopolo i też by mówili o dyskryminacji a tak  marsz jest organizowany przez katolików. Ja już pisałem o tych niby wolnych wyborach poszczególnych programów telewizyjnych   pod kontrolą jednej korporacji więc nie będę się powtarzał ale chodzi o to że władzy nie na rękę bo  całkowicie niezależna telewizja wykryje i trafi na trop notabene nagłaśnia medialnie więcej afer , różnego rodzaju przekrętów itd. TVN  do wszystkiego nie dotrze. Powiedz mi np. czy w innych mediach niż RM i TRWAM nadmieniono chociaż o aferze audytowej  w którą zamieszany jest sam Phremiehr jako właściciel spółek audytowych?. Marsz jest legalny.
 Protestujący mają prawo protestować nawet z najgłupszymi hasłami , takie prawo demokracji i koniec kropka.
(2012-05-31 20:22)
GRZECHGRZECH
0
Ale Olaf przystopuj.
Czy w końcu TV Trwam to telewizja religijna czy Partyjna Tuba Propagandowa PIS?
Bo niby marsz broni mediów katolickich, a ty piszesz że to polityczna TV.
(2012-05-31 20:37)
użytkownik13769użytkownik13769
0
 Nie jest to partyjna tuba propagandowa PISu . Wiele razy słyszałem na antenie RM wypowiedzi polityków Samoobrony,LPR czy nawet PSL. Chodzi o to że inni tam nie występują gdyż forma audycji przebiega w ten sposób iż podczas rozmowy słuchacze  mogą telefonować i zadawać pytania politykom w studio.Większość programów to programy  o tematyce religijnej , historycznej i do tego dochodzi publicystyka która tak najbardziej władzę boli.Kościół w zasadzie powinien nauczać w sprawach wiary , etyki i moralności ale kiedy polityka nie idzie w parze z etyką i moralnością  parze  notabene  szkodzi społeczeństwu i Polsce to trudno to przemilczeć.
(2012-05-31 21:27)
hyakintoshyakintos
0
to bardzo ciekawe ze osoby ktore staja niby w obronie moralnosci i etyki pisza na tym forum o czerwonej holocie. a gdybym tak ja wyzywal ich od brunatnej holoty? religia i moralnosc nie chadzaja ze soba i wpisy niektorych sa na to dowodem. chamstwo owszem. (2012-05-31 21:32)
hyakintoshyakintos
0

jesli to ma byc marsz w obronie mediow to sie chyba cos komus zupelnie pokickalo. ze niby katolickie media trzeba bronic? przed czym? smieszne. w kazdym programie jest jakis ksiadz w roli "eksperta" od wszystkiego. wypowaidaja sie o swprawach o ktorych nie maja zielonego pojecia, ale zeby ich pokazywano wystarczy nosic sutanne. zeby sie przekonac ze media katolickie sa uprzywilejowane wystarczy posluchac tez polskiego radia, zwlaszcza jedynki. to juz brzmi jak radio watykan. a ponoc jestesmy swieckim krajem. jesli kogos trzeba w tym kraju bronic to wlasnie tych ktorzy chca zachowac neutralnosc swiatopogladowa przed zakusami tych ktorzy daza do calkowitej katolicyzacji mediow.

(2012-05-31 21:37)
SzczawiuSzczawiu
0
śmieszy mnie bardzo uzurpowanie sobie prawa do nazywania się niezależnymi przez tzw. prawicowe media :) Ci wszyscy nieprawicowi to poddani rządowi, innemu państwu itp. Takie media jak TV Trwam, Nasz dziennik czy Gazetka Polska są niezależne :))))
reszty argumentów Olafa nie ma co komentować bo szkoda palców na pisanie. Jak zwykle z dupy że tak powiem zaczerpnięte.
Ja już powiedziałem co sądzę o tej dyskryminacji katolików i koncesji dla TV Trwam.
Dziękuję dobranoc.
(2012-05-31 21:42)
komorus69hxkomorus69hx
0
Precz z trwam... Do kościoła za daleko? Chodzić się wam nie chce??? :P
(2012-06-01 07:24)
JacekJacek
0

A może by tak zorganizować anty-marsz? Marsz w obronie niezawisłości KRRiT oraz sądów, sprzeciwjający sie próbom politycznych nacisków na te instytucje. Tak żeby ludzie nie myśleli, że cały Sochaczew chce bronić tą prowadzoną przez kombinatora i naciągacza Rydzyka stację. Bo to wstyd na całą Polskę :(

Proponiowałbym też nie nazywać TV Trwam telewizją katolicką bo w ten sposób obrazacie PRAWDZIWYCH katolików. Mówię tutaj o ludziach, którzy naprawdę wierzą w Boga, nie mieszają religii z polityką i starają się życ zgodnie z naukami Chrystusa w przeciwieństwie do tych ziejących nienawiścią i agresją wyznawców "religii smoleńskiej".

(2012-06-01 08:00)
kacperskyykacperskyy
0

Jacek jestem za!


kosciol - telewizja, uczlnie, energia termala! moze niedlugo zalaza zwiazki zawodowe albo wystrzela wlasnego satelite??


wszystko to perfidna gra polityczna i ksiedza dyrektora menagera. nie bez powodu pada slowo sekta. jakie sa najprostrze hasla? gin za ojczyzne ! gin za wiare ! i takimi populistycznymi haslami kieruja sie ci pseudo przywodcy. znalezli sobie wroga, sami juz nie pamietaja o co chodzi o co walcza ale najlepiej powiedziec my jestesmy dobrzy ci sa zli! diably antychrysty.. i masz gotowy przepis na grupe wyborcza. kraj jest w wiekszosci katolicki i na kilka glupkowatych osob takie hasla dzialaja a co robia to mamy nieprzyjemnosc ogladac w mediach.


tak samo jest wlasnie z haslem "w obronie....." z psychologicznego pkt widzenia w obronie czegos to koniecznie trzeba stanac... w obronie dzieci, w obronie sadu... takie haslo wymyslil ktos na prawde wyrafinowany... ludzie tak na prawde nie zastanawiaja sie o co faktycznie chodzi.. stanmy w obronie!!! czyli komus dzieje sie krzywda - proste myslenie. no i mam grupe obroncow telewizji TRWAM... obroncow tylko przed czym?


 

(2012-06-01 10:31)
SzczawiuSzczawiu
0
o co chodzi o co chodzi no chodzi o manifestacje antyrządową i tylko o to nic więcej :)))) Przypisywanie wszystkiego Tuskowi i PO to już stało się normą. A nuż złapie się jeszcze kilku nowych wyborców partii obrażalskiego Jarosława. To tylko Olaf tu może próbować przekonywać, że chodzi o wolność słowa. Jeszcze niedawno tak piejący tu na forum i w TV w sprawie wyrzucenia Nergala z TVoP teraz będą walczyć o wolność słowa. To dopiero jest obłuda :)
Olaf gdzieś tutaj pisał o marszu fanów discopolo gdyby PoloTv nie dostało koncesji. Myslę, że nie wyszliby na ulice bo nie traktują tego kanału jak Radia Wolna Europa. Niestety większość fanów Rydzyka tak traktuje jego medium.
(2012-06-01 10:55)
użytkownik13769użytkownik13769
0
Araby jak by im nie przyznano koncesji na telewizję narodową wysadzili by w stolicy ze 2 wieżowce i tv ma być i huj. Już w 93r. mohery chciały podpalić dworaka nieboraka , poczekaj jeszcze troche. Marsze może robić sobie każdy w Nowym Jorku widziałem nawet bieg naturystów, latają sobie nagusy po mieście , wszystko da sie zorganizować. Czerwone świnie chca poprzez media zapewnić sobie monopol na władzę. Ja tak nie do końca więrze w te tzw. aksamitne bezkrwawe rewolucje , ostastnia  rewolucja to będzie prawdziwa rzeź.
(2012-06-01 13:51)
karol997karol997
0

Olaf czy przystoi pisiakowi takie słownictwo, to ma być postawa katolika... no ładnie!


Karol

(2012-06-01 13:57)
SzczawiuSzczawiu
0
prawdziwą rzeź Olafie to Ty masz "na strychu" czyt. w głowie
(2012-06-01 14:30)
JacekJacek
0
Powtarzałem to już wiele razy i powtórzę jeszcze raz: niech sobie pseudokatolicy nie wycierają gęby Arabami bo nawet fundamentaliści islamscy nie wymordowali tylu ludzi w imię szerzenia swojej wiary co katolicy (dla tych co nie znają historii: wyprawy krzyżowe, święta inkwizycja, jezuici w Ameryce Południowej i "nawracanie" rdzennej ludności na chrześciajństwo, można by wymieniać dalej ale to wystarczy żeby przebić islamistów ;) )  (2012-06-01 23:33)
użytkownik13769użytkownik13769
0
Karol i Szczawiu , ile razy mam wam jeszcze powtarzać że nie zamierzam być stroną między pis a po. Obie wywodzą się z Solidarności , obie jednakowo kradły ,  likwidowały zakłady pracy i wyprzedawały majątek narodowy a teraz obie nakręcają spiralę nienawiści co tworzy zalążki wojny domowej. A jak już mówiłem nie mam zamiaru uczestniczyć w wojnie Polsko Polskiej, są działania które popieram jak i protesty do których się przyłączam i pod nimi podpisuje , to wszystko. Język Polski godny Polskiego Szlachcica.
(2012-06-02 12:13)
SzczawiuSzczawiu
0
Nie mowa tu o Tobie Tylko o marszu Olafie.

Nie pogrążaj się swoimi dziwnymi deklaracjami, bo jak można poważnie Cię
traktować i dyskutować z Tobą jeśli Ty od kiedy pamiętam myślących nie
po PiSowsku a o zgrozo po POwsku nazywasz czerwoną hołotą, zdrajcami,
pachołkami Marksmediów itd. itd. inwektyw Ci u Ciebie dostatek a za
chwilę piszesz, że nie masz zamiaru brać udziału w wojnie Polsko
Polskiej. No przecież zachowanie identycznie jak Jarosława i jego
partii. Wciąż tylko krytyka, czepianie się i obwinianie Tuska i rządu za
wszystko. Nawet za to, że pociąg się spóźnił albo zegar na peronie się
opóźnia a za chwilę polityka miłości i prośba o spokój na czas EURO2012.

Jak możesz pisać że Ty nie jesteś stroną w tym sporze a zarazem popierać
marsze, na których są tak durne hasła Jak "Lewackie kurwy. Żydokomuna.
Homoterroryści" czy transparent nazywający prezydenta tego kraju Zdrajcą
czy pachołkiem Putina? I teraz parafrazując Ciebie dodam, że prezydenta
wybranego w demokratycznych wyborach. (2012-06-02 13:22)
użytkownik13769użytkownik13769
0
Nie wiem skąd ty te hasła wytrzasnąłeś , ja byłem na niejednym proteście ale takich nie widziałem. Dlaczego przyszywasz mi wszystkie poglądy pisu?. Jak każda partia zarówno pis czy po ma w swoich szeregach ludzi o bardziej konserwatywnych poglądach oraz bardziej lewicowych  czy liberalnych. Czerwoną hołotą nazywam wszystkich którzy  wspierali komunę i służące jej zbrodnicze organizacje, więc nie przekręcaj faktów. PO= platformers>transformers , wynikające z ciągłego przekształcania się
(2012-06-02 14:42)
użytkownik13769użytkownik13769
0
  Co do Prezydenta to zgadzam się bez względu na to że nie jest to  mój prezydent , że nie przestrzega Konstytucji a  powinien być jej Strażnikiem i  zupełnie nie zgadzam się z jego poglądami to uważam że Prezydenta jako najważniejszą osobę w Państwie w którym żyję i należy  szanować. Szczawiu do k. nędzy to może napisz coś o stosunku liberałów  i lewicy do  poprzedniego Prezydenta.
(2012-06-02 14:48)
samurajsamuraj
0

Czytam te wasze wpisy i widzę, że większość z nich jest napisana w stylu dawnych działaczy PZPR, którzy nie tolerują żadnych przejawów demokracji, a nawet mam wrażenie, że panicznie boją się demokracji nawet dziś!!! Jak się okazuje niektórzy sochaczewianie (widecznie ze starego układu) panicznie boją się Małeckiego. Mam też wielki ubaw widząc jak "TOWARZYSZE" z Tuskiem i Komorowskim na czele dostają gęsiej skórki na hasło RADIO MARYJA i TV TRWAM!!! I sochaczewianie też się panicznie boją ojca Rydzyka i "moherowych beretów"??? Dziwne, takich nic nie znaczących mediów?!?!


 

(2012-06-02 23:16)
SzczawiuSzczawiu
0
rozumiem, że robroy, K., Grzech, Karol997 wspierali komunę, i służące jej zbrodnicze organizacje? No bo przecież swój pierwszy post pod tym artykułem zacząłeś od tej obelgi.
Co do haseł z protestów to Ty zawsze widzisz słyszysz i rozumiesz to co chcesz. Skąd wziąłem skąd wziąłem pewnie z TVNu albo Wyborczej :)
Ciekaw jestem gdzie to Prezydent Komorowski nie przestrzega Konstytucji ale nie musisz mi o tym pisać bo to nie jest temat o tym tak samo jak nie jest o stosunku mediów czy polityków opozycyjnych do poprzednika Komorowskiego.
Wróć do tematu i nie bluźnij proszę :)
(2012-06-02 23:17)
SzczawiuSzczawiu
0
samuraju bardzo słaby i już strasznie oklepany chwyt z przypisywaniem każdemu kto nie zgadza się z PiSem metki starego PZPRowca. To już nie działa :)
(2012-06-02 23:20)
użytkownik13769użytkownik13769
0
Szczawiu to ciekawe że swoje informacje czerpiesz z Gazety Wybiórczej, bo to o czym wszyscy wiedzą to ty heh gdzie no niby Prezydent Komorowski złamał Konstytucję, złamał i to nie raz tak samo jak to robili jego poprzednicy z Lechem  św.P włacznie: Art 25 par1 i 2. Praw Człowieka
(2012-06-02 23:57)
użytkownik13769użytkownik13769
0
 A co tu mają metki? Chodzi o przynależność kiedyś i obecnie
(2012-06-02 23:59)
SzczawiuSzczawiu
0
Kolejnymi postami chłopie udowadniasz, że z myśleniem u Ciebie niezbyt ciekawie. Oczywiście nowym użytkownikom, bo starzy już dawno o tym wiedzą.
Primo, to skąd wziąłem informacje o tekstach z "Waszych" parad to był taki ironiczny przytyk, aleś go nie wyłapał.
Secundo, powinieneś się zdecydować czy prezydent RP łamie prawa człowieka czy nie przestrzega Konstytucji RP, bo to są dwa różne dokumenty. Znam par. 1 i 2 art. 25 obu tych dokumentów i nie widzę, by Komorowski czy Kaczyński łamali, któryś z tych punktów. No może łamanie par.2 art. 25 Konstytucji RP można by jeszcze jakby się uprzeć przypisać Lechowi, ale to już naprawdę tylko po to by się czepić czegokolwiek. Tak w PiSowskim stylu bym powiedział ;)
Tercjo, obecnie nie ma już PZPR więc nie można do niej przynależeć a z osób, którym się to przypisuje większość kojarzę lub znam osobiście i jest to po prostu zwykła obrzydliwa i durna próba zdyskredytowania ich jako starego komunistów, ubeków itp. Stary oklepany chwyt wielkich "prawicowych patriotów", "prawdziwych prawych Polaków".
No a teraz marsz na marsz!!!
(2012-06-03 12:10)
jojcojojco
0
To ładny ch... Jeszcze trochę i będzie wystawiał d... Kaczorowi, łącznie z Hofmanem (swoją drogą to ciekawe kto jest jego przodkiem bo nazwisko mało polskie!!! a tak o to walczą) i Błaszczakiem, żeby go wzięli we trzech na raz!!! Przydałby się jeszcze jeden lot do smoleńska, żeby zapakować resztę to może wreszcie będzie spokój... Mam nadzieję, że pier... granat podczas tego marszu!!! A poseł Małecki niech sobie moherek założy i na meczyk widzewa jeszcze wyruszy... Oczywiście z transparentem "Kocham Rydzyka, Kaczora, Hofmana, Błaszczaka i zrobię dla nich wszystko!" (2012-06-03 12:11)
użytkownik13769użytkownik13769
0
Szczawiu to u ciebie z myśleniem nie nadzwyczajnie. Ja pisałem o artykule 25 Konwencji Praw Człowieka  to się zgadza a  chyba nie jesteś zbyt kumaty  bo  dokładnie toczka w toczkę ten sam artykuł jest w  Konstytucji RP tylko ma jakiś inny numer, a tak swoją drogą to znalazły by się jeszcze jakieś inne artykuły.

 Jojco  nie pchaj się na afisz jak nie potrafisz,ciąg się luiu i idź posiedzieć z żulami na ławeczce bo to ci najlepiej wychodzi. ,  chyba jest posłem i mu wolno , mamy wolny kraj podobno.:)
(2012-06-03 16:35)
użytkownik13769użytkownik13769
0
 L  A może coś napiszecie o demskim bokserze z platformy :) dno i wodorosty
(2012-06-03 16:36)
SzczawiuSzczawiu
0
pisałeś też o Konstytucji czyżbyś nie zauważył?

Dobra ale wracając do Deklaracji Praw człowieka to wiem jak brzmi podany przez Ciebie artykuł. Nadal nie widzę łamania praw człowieka przez obecnego i poprzedniego prezydenta, chyba że o czymś nie wiem, ale naprawdę nie słyszałem by jeden czy drugi jakiemukolwiek człowiekowi czy matce zabierali prawo do tego co zapewnia im ten artykuł.
Podejrzewam, że nadinterpretujesz sformułowanie "mieć do czegoś prawo"
(2012-06-03 22:57)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy