W Ojczyźnie przodków

Zdjęcia i foto: W Ojczyźnie przodków Historia i tradycja sochaczew

Do pałacu w Gawłowie przyjechała grupa młodych ludzi z Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi i Mołdowy. To co ich łączy, to przodkowie, którzy byli Polakami. Trafili oni do naszej małej Ojczyzny dzięki projektowi Fundacji dla Rodaka, której jednym z beneficjentów jest Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza.

Pięć dni spędzonych w Gawłowie prawdopodobnie na długo wryje się w pamięć młodych gości gdyż organizatorzy zapewnili im mnóstwo atrakcji. Spływ kajakowy, rywalizacja paintballowa, sobótki nad Bzurą czy piana party to tylko niektóre z nich. Jednak głównym punktem programu była „Lekcja dla Rodaka”. Wzruszająca i pełna emocji prelekcja o losach rodzin, które znalazły się na Wschodzie nie z własnej woli. Łzy w oczach niektórych gości są na to dowodem. Opowieść była uzupełniona doskonale przygotowaną prezentacją multimedialną.

Wspólnie spędzony czas w Gawłowie jednak szybko minął. Nadeszła chwila pożegnania. Rozstaniu towarzyszyły wzruszające chwile, nie obyło się od serdecznych uścisków, przytulania i wymiany kontaktów. Młodzi ludzie wrócili do miejsc gdzie na stałe mieszkają … pozostały jednak wspomnienia. Być może jeszcze kiedyś do nas wrócą.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy