W papugarni i Muzeum Narodowym

/ 37 zdjęć
Zdjęcia i foto: W papugarni i Muzeum Narodowym Edukacja sochaczew
+32

12 grudnia uczniowie klas 0-III pojechali na wycieczkę do Warszawy, pierwszym punktem była Akademia Papug. W trakcie pobytu dzieci uczestniczyły w warsztatach pod tytułem "Papuzia kuchnia", gdzie dowiedziały się co jedzą papugi, jaki czują smaki, jak wygląda opieka nad tymi zwierzętami, w trakcie warsztatów dzieci samodzielnie przygotowywały posiłki dla papug, przy okazji poznając i utrwalając nazwy owoców, szczególnie egzotycznych.  Przed wyjściem na halę z papugami, każde z dzieci mogło skosztować przygotowanego jedzenia. Następnie można było wyjść na halę, gdzie mieszkają papugi. Niektóre dzieci bały się ptaków, niektóre czuły się wspaniale w towarzystwie tych zwierząt, ze względu na to, że papugi były oswojone i nie bały się ludzi,  siadały na rękach, ramionach i głowie ludzi i zjadały posiłki. Jak w każdym stadzie również  papugi mają swoją hierarchię, najpierw posiłki zjadały największe papugi, następnie trochę mniejsze, a na końcu te najmniejsze. Było to na pewno bardzo emocjonujące spotkanie. 

Następnie pojechaliśmy do Muzeum Narodowego, gdzie uczestniczyliśmy w darmowych  warsztatach dla młodszych i starszych dzieci. Zobaczyliśmy najważniejsze miejsca muzeum, dzieci poznały zasady zachowania  w muzeum, poznaliśmy podstawowe nazwy. Dzieci z uwagą słuchały przewodników i wiele zapamiętały. 

w dniu 13.12. do Muzeum Narodowego pojechały również starsze dzieci z klas IV-VII, gdzie również dla nich odbyły się darmowe warsztaty dostosowane do wieku uczestników. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Mokasie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy