W sobotę i niedzielę odbyła się kolejna edycja Rajdu Rowerowego „100 km na 100-lecie niepodleg

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: W sobotę i niedzielę odbyła się kolejna edycja Rajdu Rowerowego „100 km na 100-lecie niepodleg Promocja regionu sochaczew
+5

Uczestnicy tej sportowo-patriotycznej imprezy wyruszyli na trasę z Płocka, spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podczas dalszej drogi odwiedzili min.Cmentarz Garnizonowy w Płocku - miejsce pochówku poległych w 1914-1918 r. i Obrońców Płocka 1920, Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Dobrzykowie, wybudowany pod koniec XVIII wieku, Kapliczkę w Świniarach upamiętniającą powódź z 2010 r. oraz Mogiły I Wojny Światowej w Oborach i Iłowie. Sobotnia 50-cio kilometrowa trasa zakończyła się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie.


Na starcie rajdu w Płocku stanęło kilkunastu uczestników, wśród których był min. Wójt Gminy Iłów Jan Kraśniewski i  Radny Miasta Płocka Leszek Brzeski, organizator i uczestnik wielu rajdów krajowych i zagranicznych. Z Iłowa zaś o godzinie 14:00 chcąc dołączyć się do tej sportowo - patriotycznej imprezy, wyjechała grupa chętnych uczniów z placówek mieszczących się na terenie gminy wraz z opiekunami : Szkoła Podstawowa w Giżycach z p. Krystyną Wilczek i p. Tomaszem Kisiołkiem, Szkoła Podstawowa w Iłowie z p. Jolantą Kraśniewską i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy "Dom na Szlaku" z p. Ewą Grzywacz. Młodzież dojechała do miejscowości Piotrkówek na terenie gminy Słubice i od tej pory poruszała się zgodnie z planowaną trasą. 


Wszyscy rajdowcy, którzy zdecydowali się w ten sportowy sposób uczcić „niepodległościową setkę”, zostali zaproszeni na poczęstunek zorganizowany w Szkole Podstawowej w Iłowie. Podczas spotkania można było zjeść min. tradycyjną grochówkę przygotowaną przez p. Mirosławę Krysztofiak oraz kiełbaski i kaszanki z pieca. Na stołach pojawiły się również lokalne truskawki, pyszne ciasta i pączki pieczone przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Jolanty Kraśniewskiej. Posiłek i nocleg zdecydowanie wpłynęły na regenerację sił uczestników, którzy w niedzielę rano wyruszyli w drogę powrotną do Płocka. 


Organizatorami rajdu „100 kilometrów rowerem na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości” byli MKOiW  NSZZ Solidarność w Płocku oraz Wójt Gminy Iłów.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy