W sobotę uczcimy biegiem pamięć o dziennikarzu sportowym

Zdjęcia i foto: W sobotę uczcimy biegiem pamięć o dziennikarzu sportowym Biegi sochaczew

Już w najbliższą sobotę, 17 listopada odbędzie się VI Sztafetowy Bieg Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Bieg rozpocznie się na stadionie sportowym przy ul. Warszawskiej w Sochaczewie a meta przy cmentarzu w Iłowie, gdzie pochowany jest Sylwester Rozdżestwieński, honorowy obywatel gminy Iłów a także miasta Sochaczew.


W ten sposób organizatorzy tego wydarzenia sportowego pragną uczcić pamięć o śp. Sylwestrze Rozdżestwieńskim, znanym dziennikarzu wielu zawodów sportowych i nie tylko. Jego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji w Sochaczewie. Współorganizatorami zaś Urzędy Gmin w Młodzieszynie i Iłowie, Szkoła Podstawowa w Żukowie oraz szkoły z terenu wspomnianych gmin a także Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość”, sekcja LA OKS „Skra” i MOSiR Sochaczew. 

W Biegu mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku i uprawianej dyscypliny. Jak podkreślają organizatorzy chodzi przede wszystkim o uczczenie pamięci o Sylwestrze Rozdżestwieńskim, który związany był nie tylko z dziennikarstwem, sportem, ale był też pedagogiem, nauczycielem, wieloletnim dyrektorem szkoły w Żukowie. Nie liczą się tu żadne wyniki, nie będzie miejsc na podium. 


Przypomnijmy. W sztafecie każdego roku - z Sochaczewa do Iłowa biegną uczniowie, nauczyciele, przyjaciele i znajomi znanego sportowca, ale nie tylko. Trasa do pokonania od lat jest niezmienna i liczy ok. 20 km. Po pokonaniu pewnego odcinka drogi grupa przekazuje pałeczkę kolejnym osobom, którzy wysiadają z jadące za nimi autokaru. Grupa kończąca bieg zajmuje miejsce w autokarze.

Start honorowy - w Sochaczewie, 17 listopada o godz. 10.00 – teren stadionu MOSiR przy ul. Warszawskiej.

Uczestnicy biegu zakończą bieg w Iłowie. Tu, na grobie śp. Sylwestra składane są kwiaty, uczniowie zapalają znicze. Przed cmentarzem jest też tradycyjnie meta sztafety.


Tekst Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy