W swoje święto przed brochowską bazyliką

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: W swoje święto przed brochowską bazyliką NGO lokalne sochaczew
+7

Już po raz drugi nasza organizacja zaprezentowała się na placu przed kościołem w ramach odpustu i wspomnienia liturgicznego św. Rocha. Na stoisku parafianie mogli zapoznać się z dotychczasową działalnością Konfraterni oraz jej planami na przyszłość. Dodatkowo, dla dzieci i młodzieży zorganizowaliśmy konkurs plastyczny z nagrodami. Łącznie tego dnia powstało pond 30 prac. Wszyscy odwiedzający nasze stoisko mogli również obejrzeć kronikę stowarzyszenia, którą prowadzimy zgodnie z tradycją zapoczątkowaną przez przodków. Na każdego czekał dodatkowo słodki poczęstunek.

Kulminacyjnym punktem obchodów święta Konfraterni była Msza Święta o godz. 12:00 za wszystkich parafian oraz nasze stowarzyszenie. Tegoroczny odpust w szczególny sposób różnił się od tych poprzednich. Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski po raz pierwszy od dłuższego czasu zdecydował się na wystawienie relikwii św. Rocha, które od niepamiętnych czasów znajdują się w parafii. Na koniec mszy wszyscy zgromadzeni mogli ucałować relikwię świętego.

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” pragnie serdecznie podziękować Księdzu Proboszczowi Pawłowi Olszewskiemu za wszelką pomoc okazaną przy organizacji naszego święta, a w szczególności za udostępnienie placu obok tzw. organistówki. Na koniec, pragniemy również  serdecznie podziękować wszystkim parafianom za obecność z nami w tym szczególnym dniu, wszystkie chwile rozmowy, w których nie brakowało słów wsparcia.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok na kolejny odpust św. Rocha razem z naszą organizacją.

Więcej zdjęć w naszej galerii. Zapraszamy!

fot. Marta Przygoda-Stelmach

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Stowarzyszenie Konfraternia św. Rocha wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy