Zaloguj się do konta

W swoje święto przed brochowską bazyliką

Stowarzyszenie Konfraternia św. Rocha
2018-08-22
NGO lokalne

Już po raz drugi nasza organizacja zaprezentowała się na placu przed kościołem w ramach odpustu i wspomnienia liturgicznego św. Rocha. Na stoisku parafianie mogli zapoznać się z dotychczasową działalnością Konfraterni oraz jej planami na przyszłość. Dodatkowo, dla dzieci i młodzieży zorganizowaliśmy konkurs plastyczny z nagrodami. Łącznie tego dnia powstało pond 30 prac. Wszyscy odwiedzający nasze stoisko mogli również obejrzeć kronikę stowarzyszenia, którą prowadzimy zgodnie z tradycją zapoczątkowaną przez przodków. Na każdego czekał dodatkowo słodki poczęstunek.

Kulminacyjnym punktem obchodów święta Konfraterni była Msza Święta o godz. 12:00 za wszystkich parafian oraz nasze stowarzyszenie. Tegoroczny odpust w szczególny sposób różnił się od tych poprzednich. Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski po raz pierwszy od dłuższego czasu zdecydował się na wystawienie relikwii św. Rocha, które od niepamiętnych czasów znajdują się w parafii. Na koniec mszy wszyscy zgromadzeni mogli ucałować relikwię świętego.

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” pragnie serdecznie podziękować Księdzu Proboszczowi Pawłowi Olszewskiemu za wszelką pomoc okazaną przy organizacji naszego święta, a w szczególności za udostępnienie placu obok tzw. organistówki. Na koniec, pragniemy również  serdecznie podziękować wszystkim parafianom za obecność z nami w tym szczególnym dniu, wszystkie chwile rozmowy, w których nie brakowało słów wsparcia.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok na kolejny odpust św. Rocha razem z naszą organizacją.

Więcej zdjęć w naszej galerii. Zapraszamy!

fot. Marta Przygoda-Stelmach

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne1

Kawiarnia ,,Przystań" już otwarta

Sprawy urzędowo-administracyjne

Znamy wyniki testów na koronawirusa zakonników z Niepokalanowa

Sprawy urzędowo-administracyjne

Koronawirus w Sochaczewie - COVID-19 w powiecie nie odpuszcza

Interwencje i pomoc

Boisko przy SP nr 2 - śmieci i brud

Partie polityczne1

Andrzej Duda ułaskawił pedofila