W trosce o bezpieczeństwo w Gminie Rybno

Zdjęcia i foto: W trosce o bezpieczeństwo w Gminie Rybno Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Jedną z najważniejszych inwestycji, która poprawi bezpieczeństwo dzieci w Szkole Podstawowej w Rybnie było wykonanie przeciwpożarowego wyłącznika prądu. Jest to przedsięwzięcie na które Rada Gminy Rybno przeznaczyła blisko 50 tys. zł. 


Urządzenie ma za zadanie przede wszystkim ochronę. Zgodnie z rozporządzeniem wszystkie budynki o dużej kubaturze muszą posiadać przeciwpożarowy wyłącznik prądu w każdej strefie pożarowej. Aparat odcina dopływ energii elektrycznej do wszelkich odbiorników, pomijając tylko te instalacje, które są niezbędne podczas pożaru. Rozporządzenie dokładnie określa również umiejscowienie aparatu - Przeciwpożarowy wyłącznik prądu powinien być umieszczony w pobliżu głównego wejścia do obiektu lub złącza i odpowiednio oznakowany. To ważne dla każdego ucznia urządzenie już znajduje się na terenie szkoły w Rybnie. Rozporządzenie weszło w życie kilka lat temu, jednak dopiero teraz udało się to wykonać. 


- Zadanie to jest bardzo ważne. Zarówno z naszej strony, jak i sprawującej nadzór straży pożarnej. Rada Gminy w Rybnie przekazała środki na wykonanie przeciwpożarowego wyłącznika prądu w naszej szkole i za kwotę niemałą dla naszego samorządu, bo niemalże 50 tys. zł, udało się zrealizować to zadanie. Z pewnością zwiększy się znacznie bezpieczeństwo wszystkich uczniów i pracowników placówki. - mówi Wójt Rybna Damian Jaworski.


Gmina Rybno rozwija się coraz bardziej. Inwestycje prowadzone są regularnie, a wiele projektów jest w fazie przygotowania. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy