W weekend zatrzymano aż czterech pijanych kierowców

Zdjęcia i foto: W weekend zatrzymano aż czterech pijanych kierowców  Narkotyki, alkohol sochaczew

W miniony weekend sochaczewscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Wśród nich są osoby posiadające czynny zakaz sądowy, ale także bez prawa jazdy. Każdy z nich usłyszał już zarzuty.


,,Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w piątek w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Olimpijską. Z ustaleń wynika, że 25 – letni mieszkaniec gminy Teresin kierował fiatem seicento i doprowadził do kolizji z lexusem. Sprawca zdarzenia drogowego nie posiadał prawa jazdy, a badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.


Tego samego dnia na ul. Traugutta policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Opel Vectra. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad promil alkoholu.


Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Każdy z nich usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Na sprawcę kolizji dodatkowo nałożono mandat karny za kierowanie pojazdem bez uprawnień i za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.


W sobotę policjanci zatrzymali kolejnych dwóch pijanych kierowców. Kilkanaście minut przed godz. 9. 00 na ul. Staszica policjanci zauważyli mężczyznę, który jadąc samochodem nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil.


Ostatni z zatrzymanych mężczyzn to 28 – letni mieszkaniec Sochaczewa. Policjanci podczas patrolu ulicy 15 Sierpnia zauważyli fiata punto, którego kierowca uderzył w słup telefoniczny. Mundurowi udzielali mu pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2,7 promila. Do tego okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami." - informuje KPP w Sochaczewie 


Policja apeluje o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. 


źródło, zdj. KPP Sochaczew

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy