Zaloguj się do konta

"Wakacje z Wąskotorówką 2020" rozpoczęte!

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie
2020-06-30
Imprezy cykliczne

W miniony weekend w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie oficjalnie zainaugurowaliśmy program "Wakacji z Wąskotorówką 2020", a więc cykl różnorodnych zajęć edukacyjno-warsztatowych dla dzieci i młodzieży.

W ramach wydarzenia w sobotę, 27 czerwca, odbył się specjalny przejazd pociągu Retro z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej, który po raz pierwszy w tegorocznym sezonie turystycznym poprowadził legendarny parowóz Px29-1704. Niewątpliwa przyjemność obserwowania z bliska pracy tej jedynej czynnej parowej lokomotywy wąskotorowej na Mazowszu, stanowiła tylko wstęp do dalszych atrakcji. Do udziału w nich naszych gości zaprosiliśmy podczas pikniku z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Najmłodsi pasażerowie wzięli zatem udział w konkursie wiedzy z nagrodami poświęconym bogatym zbiorom naszego muzeum. Wycieczkowicze w każdym wieku wykonywali ponadto pamiątkowe selfie w kolejowym klimacie na tle specjalnej ścianki fotograficznej.

Niespodzianek nie zabrakło również w niedzielę, 28 czerwca, kiedy z Sochaczewa wyjechał kolejny wakacyjny skład do Puszczy Kampinoskiej. Tym razem w ramach wycieczki realizowaliśmy lekcję wyjazdową pn. "Po torach w przeszłość ziemi sochaczewskiej", przybliżając dzieci i młodzieży atrakcje turystyczne ziemi sochaczewskiej położone w rejonie szlaku kolejowego. Podsumowaniem części teoretycznej zajęć były gra terenowa oraz quiz z upominkami w tułowickiej Osadzie Puszczańskiej.

Nasza oferta edukacyjna z pierwszego weekendu wakacji spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem naszych gości, co dobrze wróży na dalszą część letniej przerwy od nauki. Do końca sierpnia br. w naszym programie przewidziano jeszcze moc atrakcji, dzięki którym, mamy nadzieję, lato dla naszych klientów upłynie, mimo obowiązujących obostrzeń, miło, ciekawie i – co najważniejsze – bezpiecznie.

Tomasz Karolak

Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Marta Przygoda, Monika Szymańska, Tomasz Jankowski

Więcej zdjęć w naszej galerii!

Więcej:
"Wakacje z Wąskotorówką 2020" – program

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc