Wakacyjna wystawa malarstwa w pracowni APA LOFT 19 otwarta.

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wakacyjna wystawa malarstwa w pracowni APA LOFT 19 otwarta.  Wystawy, projekty sochaczew
+6

Wakacyjna wystawa malarstwa w pracowni APA LOFT 19 otwarta. 


W czasie wakacji można odwiedzić Autorską Pracownię Artystyczną LOFT 19 Przemko Stachowskiego w żyrardowskiej Starej Przędzalni.  

Tutaj  jest także  przyczółek grupy OtoFOTO. Latem również są planowane kolejne plenery  fotograficzne grupy w  klimatycznym Żyrardowie i okolicach


Przemko Stachowski- Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Malarstwa o specjalizacji Malarstwo Ścienne i Sztalugowe  Na ASP studiował w latach 1989- 1994 w pracowni Prof. Stefana Gierowskiego i ukończył dyplomem z wyróżnieniem. W latach 1991, 1993; 1995 otrzymał stypendium CISIM (Centro Internazionale Studi Insegnamento Mosaico) w Rawennie we Włoszech, gdzie poznawał techniki artystycznej mozaiki marmurowej. Po dyplomie zajmuje się monumentalnym i kameralnym malarstwem ściennym, sztalugowym, mozaiką artystyczną we wnętrzach architektonicznych. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Zrealizował wiele autorskich artystycznych aranżacji wnętrz w przestrzeniach instytucjonalnych, prywatnych i sakralnych. Od 2001 roku stale związany z działalnością Domów Kultury 2001-2009 z Teresińskim Ośrodkiem Kultury, od 2009 - do dzisiaj Sochaczewskim Centrum Kultury (dawniej MOK) gdzie prowadzi Studio Malarstwa, Rysunku i Fotografii Cyfrowej Pracownia Artystyczna Deco Arch.W latach 2011-2014 pracownia Deco Arch funkcjonowała jako firma stworzona dzięki unijnej dotacji w ramach projektu „Inkubator Dojrzałej Przedsiębiorczości” i jako firma w 2013 roku Deco Arch została wyróżniona konkursie Fundacji Kronenberga dla Innowacyjnych Mikroprzedsiębiorstw.

Obecnie Przemko Stachowski jest wiceprezesem Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych.

 W 2018 artysta został finalistą  konkursu artystycznego w dziedzinie malarstwa: w 45 edycji XLV PREMIO SULMONA w Sulmonie ( Włochy ) a w 2019 w konkursie Rospigliosi Art Prize II w Rzymie.


Wnętrza pracowni, obrazy i... autor są dostępni  po uprzednim ustaleniu telefonicznym.

 Wystawa czynna do 31 sierpnia.

Zapraszamy!

APA Loft 19

tel. 602 76 48 52

Mały Rynek 7; Loft 19 

Stara Przędzalnia- Lofty

Żyrardów 

www.decoarch.com

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy