Walcząc wspominali Tadeusza Naskręta

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Walcząc wspominali Tadeusza Naskręta Judo sochaczew

W sobotę hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 4 gościła uczestniczki i uczestników VIII Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski Judo Juniorek i Juniorów im. Tadeusza Naskręta.

Tradycyjnie już zawody zostały otwarte według reguł ceremoniału olimpijskiego. Były nagrody, odznaczenia i podziękowania. Po części oficjalnej rozpoczęły się walki. Toczone one były tylko na dwóch tatami. Dobrze się stało, że do Sochaczewa nie przyjechała zapowiadana liczba uczestników gdyż zapewne turniej zakończył by się przy blasku księżyca.

Do rywalizacji przystąpiło zaledwie 41 juniorek i 77 juniorów. Walki były zacięte i sporo z nich kończyło się efektownymi technikami. Sporo radości sprawiła postawa wychowanków sochaczewskich klubów.

Na tatami pojawiła się dawno nie widziana przeze mnie Katarzyna Kasza (63 kg). Zawodniczka AZS UW Warszawa w eliminacjach wygrała trzy walki i jedną z Vanessą Machnicką (AJ Poznań) przegrała. Bilans ten wystarczył żeby awansować do finału, w którym ponownie stanęła naprzeciwko judoczce z Poznania. Tym razem panna Katarzyna nie popełniła żadnego błędu. Wygrała przed czasem i mogła się cieszyć ze złotego medalu Pucharu Polski.

W jej ślady poszedł Bartosz Ponichtera (81 kg). Nasz judoka reprezentuje obecnie Wojownika Skierniewice. Bartosz nie miał równych sobie. Wygrał wszystkie walki i podobnie jak Kasia cieszył się ze złotego medalu. Warto zaznaczyć, że nasz judoka pokonał między innymi Łukasza Osowskiego (Start Radom) i Macieja Kowalskiego (Koka Jastrzębie). Są to nie byle jacy fachowcy gdyż legitymują się pierwszymi danami.

Dzielnie poczynał sobie na tatami Szymon Górka (55 kg). Co prawda zawodnik Siódemki Sochaczew wygrał tylko jedną walkę (przy trzech przegranych) jednak niewiele zabrakło jemu do pudła. Ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Jedno miejsce niżej zakończyła zawody Wiktoria Niemiec (52 kg, Wojownik Skierniewice). Jedna wygrana walka i dwie przegrane dały naszej judoczce piątą lokatę.

Kolejnym sochaczewianinem był Kacper Włodarski (73 kg, Wojownik Skierniewice). W jego kategorii wystartowało aż 22 zawodników. Kacper dwa pojedynki wygrał, dwie przegrał i ostatecznie został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Ostatnią naszą zawodniczką była Andżelika Giersz (57 kg, Siódemka Sochaczew). Niestety zanotowała ona na swoim koncie trzy porażki i zajęła siódme miejsce.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy