Walka z przemocą w ramach projektu "Centrum Przeciwdziałania Przemocy"

Zdjęcia i foto: Walka z przemocą w ramach projektu "Centrum Przeciwdziałania Przemocy"  Interwencje i pomoc sochaczew

Społeczeństwo w jakim żyjemy, dom rodzinny, szkoła czy miejsce pracy powinny być środowiskiem przyjaznym i bezpiecznym. Dom rodzinny powinien emanować ciepłem i miłością, której każdy człowiek potrzebuje. Powinien, ale niestety nie zawsze tak jest. 


Z roku na rok rośnie liczba ofiar przemocy domowej. Według danych za rok 2017 ogólna liczba ofiar przemocy, które zdecydowały się na złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa wynosi 92 529. Oczywiście osób, które dotknęła przemoc domowa, ale nie mają założonej Niebieskiej Karty może być znacznie więcej, a tragedia, o której nie mamy pojęcia może rozgrywać się tuż obok nas. 


W ramach projektu Centrum Przeciwdziałania Przemocy odbędą się spotkania, podczas których będzie można skorzystać z konsultacji indywidualnych z psychologiem dla ofiar i sprawców przemocy, a także z konsultantem ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, z prawnikiem oraz z pracownikiem socjalnym. Co więcej projekt przewiduje również spotkania z dzielnicowym, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz grupy edukacyjne – dla osób uwikłanych w przemoc, dla rodziców mających problemy wychowawcze z dziećmi oraz dla ojców. 


Zapisy na zajęcia będą odbywały się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie przy ul. 600 lecia 90 lub telefonicznie pod numerem 046 86314 81 lub 82 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, natomiast same spotkania odbywać się będą w poniedziałki. Każdy zasługuje na miłość, zrozumienie i bezpieczeństwo. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy