Warcabowe zmagania

/ 9 zdjęć

Pod patronatem Wojewody Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego i Starosty Sochaczewskiego w piątek, 28 września odbyły się już XII Międzypowiatowe Rozgrywki Warcabowe. Gospodarzem tej cieszącej się ogromną popularnością imprezy byli mieszkańcy, pracownicy i dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

Na zawody do Młodzieszyna przyjechało 14 domów pomocy społecznej, w tym 24 zespoły, 12 żeńskich i 12 męskich. Uroczystego otwarcia imprezy i powitania gości dokonała dyrektor DPS Justyna Nowak-Sobotta. Rozgrywkom warcabowym przyglądało się wielu gości. Do Młodzieszyna przyjechał m.in. starosta sochaczewski Tadeusz Koryś, wicestarosta Janusz Ciura, członek Zarządu Powiatu Przemysław Gaik. Była też przewodnicząca Rady Powiatu Halina Pędziejewska, radni powiatowi a także dyrektorzy powiatowych placówek pomocowych i oświatowych. Byli też przedstawiciele samorządu gminy Młodzieszyn z wójt Joanną Szymańską - nie sposób wszystkich wymienić. Samorządowcy, co pokazują zdjęcia pokusili się też o rozegranie kilku partyjek w warcaby.

Najlepszym graczom wręczono medale, okazałe puchary i nagrody. Imprezę uświetniał zespół muzyczny oraz występy dzieci z GOK w Młodzieszynie. Po ogłoszeniu wyników dla uczestników rozgrywek warcabowych przewidziano wiele atrakcji. Były m.in. zabawy taneczne, połączone z konkursami. Jedną z nich była przejażdżka wozem konnym po lesie.
Nad imprezą czuwali także harcerze, sekcja wolontariatu z Załuskowa ze swoimi opiekunkami.
W tym roku niekwestionowanymi zwycięzcami rywalizacji drużyn męskich zostali gospodarze Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Stanisław Barszcz otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika rozgrywek.

Wymężczyźni
1. DPS Młodzieszyn - Stanisław Barszcz, Adam Pakuła
2. DDPS Sochaczew - Zbigniew Sykurski, Mieczysław Sławiński
3. DPS Karolinowo - Jan Hołdak, Zenon Kratkowski

kobiety
1. DPS Miszewo - Ewa Głoskowska, Małgorzata Wegl
2. DPS Żyrardów - Elżbieta Laniki
nge, Grażyna Makowska
3. DPS Koszelew - Barbara Artczak, Grażyna Popławska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy