Warsztaty dla wolontariuszy

Zdjęcia i foto: Warsztaty dla wolontariuszy Opieka społeczna sochaczew

W dniu 6 października 2018 r. w Miejskich Kramnicach odbyło się szkolenie dla wolontariuszy zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie.  Dwudziestka młodych ludzi, mimo pięknej pogody , postawiła na rozwój i edukację. Tematem szkolenia była „Praca z dzieckiem doświadczającym przemocy w rodzinie” – bardzo istotna kwestia dla osób, które na co dzień wspierają swoich młodszych kolegów w ramach pogotowia lekcyjnego działającego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sochaczewie. Podczas spotkania  był czas na wiedzę teoretyczną, na  działania praktyczne, oraz autoprezentację i integrację grupy. Warsztaty prowadziły Martyna Wojciechowska – psycholog, konsultant,terapeuta terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz Ewa Kajetaniak – pedagog, mediator, edukator Programu Wzmacniania Rodziny oraz trener Programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy.

Szkolenie przeprowadzono w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Sochaczewskim na lata 2016-2020.

Dziękujemy pani Agacie Kalińskiej za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie pierwszym z cyklu warsztatów dla wolontariatu sochaczewskiego.

Dziękujemy również młodzieży za aktywne uczestnictwo w szkoleniu.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy