Wątek sochaczewski w hejterskiej sprawie „Emi”

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wątek sochaczewski w hejterskiej sprawie „Emi” Edukacja sochaczew

Sprawa #malaEmiE nabierała od kilku tygodni rozpędu. Po tym jak śledztwo dziennikarskie Onetu wykazało możliwość popełnienia zorganizowanego hejtu wobec sędziów, którzy nie popierali zmian w sądownictwie przeprowadzanych przez obecny rząd PiS. 


W dniu 4 września Gazeta Wyborcza opublikowała treść listu, który Emilia wysłała do Jarosława Kaczyńskiego. Możemy się z niego dowiedzieć między innymi o propozycji udzielenia pomocy przez Jarosława Kaczyńskiego Emilii Szmydt. Sprawa miała związek z prowadzonym postępowaniem w Sądzie Rejonowym w Sochaczewie w roku 2017. Dodatkowo w teraźniejszej odpowiedzi Prezes wykazuje chęć pomocy w obecnie trwającej sprawie.  


Akcja hejterska miała obejmować wiele osób związanych z obecnym rządem PiS. W całej sprawie pojawia się nazwisko wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który miał wiedzieć o całym procederze różnego rodzaju kompromitacji sędziów niezwiązanych z obecnym rządem. Głównym wątkiem miały być donosy obyczajowe, które skupiały się na sędziach, a następnie trafiały do mediów. 


Jak mówi odpowiedź na pismo Emilii Szmydt – Z treści listu wynika, iż czuje się Pani pokrzywdzona działaniami wymiaru sprawiedliwości, ale także Pana Łukasza Piebiaka. W związku z powyższym informuję, że jeśli będzie Pani oczekiwała ode mnie wsparcia, którego mógłbym udzielić, działając w ramach uprawnień przysługującym parlamentarzystom, proszę o informację o zajętym stanowisku oraz sprecyzowanie problemu. 


Dodatkowo Prezes przypomina, że już w 2017 zajął się sprawą Emilii Szmydt, interweniując u Rzecznika Praw Dziecka – Pragnę przypomnieć, że w dniu 22 marca 2017 wystąpiłem do Rzecznika Spraw Dziecka w sprawie postępowania dotyczącego ustalenia kontaktów małżonka Tomasza Szmydta z małoletnimi córkami. 


Z treści pisma dowiadujemy się również, że Rzecznik uczestniczył w postępowaniu toczącym się przed Sądem Rejonowym w Sochaczewie, a także wystąpił do Prezesa Sądu Apelacyjnego  w Łodzi o objęcie postępowania wewnętrznym nadzorem administracyjnym. 


Wnioski w sprawach rodzinnych dotyczących dzieci kieruje się do sądu właściwego dla miejsca zamieszkania dzieci. 


Można rzec: Sochaczew, bądź w centrum. Choć można by sobie marzyć o nieco innym rodzaju splendoru ogólnopolskiego. Źródło: Gazeta Wyborcza, Onet, Newsweek.

 3.7
Oceń
(6 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

krisdkrisd
0
No proszę... "kryształowy" ojciec narodu wspiera hejterów internetowych... no ale oni przecież hejtowali "w dobrej sprawie"... Największą tragedią nie jest nawet to że takie rzeczy się dzieją. Tragedią jest to, że to wogóle nie rusza tego "betonowego" elektoratu bo "przecież 500+"... (2019-09-06 09:16)
robroyrobroy
0
@krisd,pokaż mi alternatywę dla mojego wyboru? Schetyna? Wiosna?,Razem? Kukiz? SLD (no zniknęło),jak to mówią "wszyscy kradli ale przynajmniej PiS się trochę dzieli",ja bym chciał głosować ZA a nie PRZECIW (2019-09-06 11:53)
krisdkrisd
+1
@robroy, wszyscy byliby lepsi od tych populistów z PiS (no może poza Konfederacją). Wszyscy kradli? Być może ale PiS wyniósł dojenie państwa na nie spotykane dotąd poziomy. Dzielą się? Sam premier Morawiecki w przypływie szczerości przyznał, że 500+ jest na kredyt. Oni nie płacą tego z kieszeni Kaczyńskiego. Ktoś to kiedyś będzie musiał spłacać. Poza tym te 500PLN zeżarła już inflacja, która jest najwyższa od 7 lat a drożyzna rozkręca się z miesiąca na miesiąc. Zniszczony system edukacji, zniszczony system sądownictwa, zniszczona pozycja Polski za granicą. Przygotowywanie Polski do wyjścia z EU. Przestajemy być państwem prawa a zaczynamy być państwem kościelnym. Jeśli odpowiada ci ten kierunek to głosuj na PiS (2019-09-06 13:45)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy