Weekend 18 - 20 września w Kinie za Rogiem w Teresinie

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Weekend 18 - 20 września w Kinie za Rogiem w Teresinie Film, fotografia sochaczew
+2

Przed nami kolejne wrześniowe spotkanie w Kinie za Rogiem w Teresińskim Ośrodku Kultury. Jak zwykle dla dzieci animacje pełne przygód i zaskakujących zwrotów akcji. Natomiast dla dorosłych - trochę strasznie i trochę wesoło. Będzie film o seryjnym zabójcy oraz komedie o dużych chłopcach rozmawiających o kobietach z którymi się spotkają o kobietach, z którymi spotykają się inni chłopcy bądź o kobietach w ogóle.

W piątek 18 września o godzinie 17.00 zaczynamy od bajki "Żółwik Sammy 2"Sammy i jego przyjaciel Ray są już nobliwymi dziadkami towarzyszącymi narodzinom swoich wnuków, gdy ich życie w jednej chwili staje na głowie. Złapani przez podstępnych łowców trafiają do ekskluzywnego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej mają do końca swoich dni zabawiać bogatych turystów. Od pierwszej chwili nie ustają w wysiłkach, żeby uciec z luksusowego więzienia, ale nie jest to proste. Podejmują kolejne nieudane próby ucieczki i gdy już wydaje się, że będą musieli zostać w oceanarium na zawsze, nadchodzi pomoc - małe sprytne wnuki i ich przyjaciele.
Natomiast o tego samego dnia o godz. 19.00 zapraszamy na thriller "Fotograf". Na terenie współczesnej Moskwy grasuje nieuchwytny seryjny morderca. Funkcjonariusze nadali mu przydomek "Fotograf", gdyż przy ciałach swoich ofiar zostawia kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują zwłoki i potencjalne dowody na miejscach zbrodni. Tropy prowadzą do dawnego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam w latach 70. Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do Polski, korzystając na miejscu ze wsparcia oficera lokalnej policji. W składzie ekipy jest milicjantka Natasza - jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Jedyna, która jest w stanie go rozpoznać, gdyby doszło do konfrontacji. Kino gatunkowe w najlepszym wydaniu.

W sobotę 19 września o godz. 16.00 kolejna pozycja filmowa dla dzieci. "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta"  Tedi Jones od dziecka chciał zostać archeologiem i łowcą skarbów. Szansa na spełnienie marzeń pojawia się, gdy w jego ręce trafia klucz do Złotego Miasta Inków, a on sam - wskutek zabawnego zbiegu okoliczności - zostaje wzięty za światowej sławy profesora. Tak rozpoczyna się jego niezwykła podróż do miejsca, gdzie według legend spoczywa skarb zaginionej cywilizacji. Po drodze Tedi zakocha się w pięknej dziewczynie, zaprzyjaźni z ekscentrycznym handlarzem i będzie ścigany przez szajkę bezwzględnych złodziei antyków. Zabawna trawestacja przygód Indiany Jonesa w wersji dla dzieci.
Baby są jakieś inne to film na który zapraszamy o godz. 18.00. Adam i Pucio jadą samochodem przez noc, snując gorzkie rozważania na temat kobiet. Dedykowany "Babom" film Marka Koterskiego to przewrotna, oparta praktycznie tylko na dialogach głównych bohaterów próba zdefiniowania różnic między kobietami i mężczyznami. I choć prześmiewcze komentarze i oceny Adasia i Pucia mają dowieść, że baby są jakieś gorsze, w efekcie wychodzi na to, że może i są jakieś inne, ale nie bardziej niż faceci, no a poza tym żyć się bez nich nijak nie da. W rolach głównych Robert Więckiewicz oraz Adam Woronowicz.

Na koniec 20 września (w niedzielę) o godz. 16.00 zapraszamy na Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę. Na zamku trwają przygotowania do wielkiej uroczystości: księżniczka Róża kończy 18 lat i gdy tylko zegar wybije północ, zniknie wreszcie ciążąca nad nią klątwa złej wiedźmy. Wśród zaproszonych gości jest między innymi siedmiu krasnoludków i niestety przez jednego z nich, niezdarnego Bobo, księżniczka wraz z całym dworem zapada w 100-letni sen. Zły czar zdjąć może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Problem w tym, że ukochany księżniczki trafia do niewoli strasznego smoka, posłusznego wykonawcy poleceń wiedźmy Dellamorty. Krasnoludki, chcąc naprawić błąd Bobo, sprowadzić chłopca do zamku i pokonać klątwę, wyruszają z misją ratunkową
Natomiast o godz. 18.00 kolejna komedia "Wieczni chłopcy" Thomas śpiewa na weselach, ale marzy o nieco innej karierze muzycznej - chce komponować, koncertować w wielkich salach, w światłach reflektorów… A w końcu poznaje uroczą dziewczynę, zakochuje się i postanawia dorosnąć. Stara się o "poważną" pracę w firmie windykacyjnej, oświadcza się i zostaje przedstawiony przyszłym teściom. I to będzie punkt zwrotny w jego życiu. Ojciec narzeczonej, sfrustrowany 50-latek przyrośnięty do kanapy przed telewizorem, przekonuje go, że małżeństwo to niewola, pęta, okowy, kastracja i ubezwłasnowolnienie. I koniec marzeń. Niedoszły zięć i niedoszły teść bardzo przypadają sobie do gustu i wkrótce zgodnie rzucają się w wir szaleńczego życia bez zahamowani i bez zobowiązań. Urocza komedia z rewelacyjnym Alainem Chabat w roli podtatusiałego hipisa. Ciekawostka: w epizodzie występuje Iggy Pop - w roli samego siebie.

Liczba miejsc w kinie ograniczona do 20 osób. Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900 lub mailowo kinotok@tok.art.pl (w weekendy rezerwacja tylko telefoniczna na godzinę przed każdym seansem). Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Cena biletów: 5 zł od osoby na jeden seans (honorowane zniżki z Kartą Rodzina 3+ i Kartą Seniora). Bilety można kupić również w kasie tuż przed projekcją (pierwszeństwo mają jednak rezerwacje)
-- ---------------
Pozdrawiamy!
Kino za Rogiem w TOK-u
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy