Weekend 2 - 4 października w Kinie za Rogiem w Teresinie

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Weekend 2 - 4 października w Kinie za Rogiem w Teresinie Film, fotografia sochaczew
+2

Przypominamy, że najbliższy weekend to "weekend kinowy". Zapraszamy do Kina za Rogiem w Teresińskim Ośrodku Kultury. W repertuarze różne gatunkowo filmy. Od emocjonalnego (ale nie ckliwego) melodramatu o różnych fazach związku mężczyzny i kobiety (z doskonałą muzyką bluegrassową w tle) przez paradokumentalny w formie film sensacyjny czy w końcu komedię w stylu Woddy Allena (on sam w jednej z głównych ról). Jak zwykle wyświetlamy również pełnometrażowe animacje na które zapraszamy naszych najmłodszych kinomanów.

W piątek 2 października o godzinie 17.00 zaczynamy od filmu familijnego"Antboy" (73’ – od 12 r.ż.) . Bohater filmu Pelle w tajemniczy sposób, znienacka zyskuje nieprawdopodobną zwinność, wytrzymałość i siłę. Te nowe cechy zwracają uwagę jego szkolnego kolegi, który pomoże Pellemu stać się superbohaterem... a gdy jego śliczną szkolną koleżankę porwie i uwięzi odrażający Człowiek-Pchła, nieustraszony Antboy nie zawaha się ani chwili.
Natomiast piatkowy wieczór o godz. 19.00  zarezerwowaliśmy dla trudnych ale bardzo prawdziwych emocji, na które składają się miłość, rodzina, choroba. Film "W kręgu miłości" (110’ – od 18 r.ż.) to hiistoria trzech faz związku mężczyzny i kobiety: porywającego i namiętnego początku, rodzinnej stabilizacji i jej załamania w obliczu wielkiego dramatu. Prywatne życie Didiera i Elise, muzyków bluegrassowych, odbija się w ich twórczości, która staje się jego poetycką syntezą: od żywiołowych miłosnych piosenek do przejmujących ballad o bólu i samotności. Świetnie zagrany, bardzo prawdziwy film o wielkiej miłości, która musi się zmierzyć z wielkim cierpieniem.

W sobotę 3 października( w sobotę) o godz. 16.00 kolejna pozycja filmowa dla dzieci. Takim filmem nawiązującym do disneyowskich produkcji jest bajka „Fru” (86’ – od 5 r.ż.). Mały żółty ptaszek jako jajko wypadł z gniazda i wykluł się w przypadkowym miejscu. Może dlatego boi się wystawić nos poza mury swojego schronienia. Pewnego dnia będzie jednak musiał wyfrunąć - i na skutek zbiegu okoliczności, a także małego kłamstewka zostanie przewodnikiem stada wędrownych ptaków ruszającego na południe. To zadanie nie będzie łatwe, głównie dlatego, że mały żółty ptaszek nie jest ptakiem wędrownym i nie ma szczególnie dobrego rozeznania
w kierunkach geograficznych… a mówiąc dosadnie: nie ma bladego pojęcia, gdzie leży Afryka.
"Porwanie" (99’– od 12 r.ż.) na które zapraszamy tego samego dnia na godz. 18.00 to film sensacyjny ale opowiedziany w trochę inny sposób niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Paradokumentalny styl i obserwacja wydarzeń z perspektywy i negocjatorów, i zakładników sprawiają na widzach wrażenie uczestnictwa w filmowych wydarzeniach. Choć nie ma tu heroicznych supermenów - i nie będzie hollywoodzkiego finału to rozgrywka między zaprawionym w targach o pieniądze prezesem firmy a somalijskim przywódcą porywaczy trzyma w napięciu bardziej niż przygodowa opowieść o piratach z Karaibów.

Na koniec 4 października (w niedzielę) o godz. 16.00 zapraszamy na kolejną animację dla dzieci pełną niezwykłych i zaskakujących przygód. "Disco Robaczki" (75’ – od 7 r.ż.) to historia Bogdana, który nie może pogodzić się z szarą egzystencją pracownika fabryki kompostu. Pewnego dnia odkrywa w rzeczach taty zakurzoną płytę, odpala gramofon i doznaje olśnienia...
Jego serce zawsze biło w rytmie disco! Zakłada zespół i wraz z grupą przyjaciół, którzy braki talentu nadrabiają zapałem, zgłasza się do udziału w konkursie wokalnym. Jeszcze
nie wie, że droga do sławy jest wyboista i pełna niebezpieczeństw…
Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na komedię "Casanova po przejściach" (90’ – od 16 r.ż.). Dla tych, którzy lubią filmy w stylu Woddy Allena (on sam w jednej z głównych ról) będzie to komedia którą z pewnością warto obejrzeć. Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela, pracującego w kwiaciarni nieśmiałego Fioravante (John Turturro) na spotkanie ze swoją lekarką (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Od tego spotkania zaczną się dla naszego bohatera różne perypetie miłosne.

Liczba miejsc w kinie ograniczona do 20 osób. Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900 lub mailowo kinotok@tok.art.pl (w weekendy rezerwacja tylko telefoniczna na godzinę przed każdym seansem). Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Cena biletów: 5 zł od osoby na jeden seans (honorowane zniżki z Kartą Rodzina 3+ i Kartą Seniora). Bilety można kupić również w kasie tuż przed projekcją (pierwszeństwo mają jednak rezerwacje)
-- ---------------
Pozdrawiamy!
Kino za Rogiem w TOK-u

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy