Weekend 7 - 8 listopada w Kinie za Rogiem w Teresinie

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Weekend 7 - 8 listopada w Kinie za Rogiem w Teresinie Film, fotografia sochaczew
+1

Od listopada do kinowego repertuaru wprowadziliśmy pewne zmiany. Będziemy spotykać się w soboty i niedziele (rezygnujemy z pokazów piątkowych). Będą to natomiast aż trzy weekendy kinowe w każdym miesiącu. Godziny seansów pozostają bez zmian (godz. 16.00 i 18.00 a w niektóre niedziele również dodatkowy pokaz dla dzieci o godz. 14.00). W tym tygodniu chcemy zwrócić Waszą uwagę na film „Body/Ciało” zdobywcę Złotych Lwów na tegorocznym FPFF w Gdyni. Oczywiście nie zabraknie również dużego wyboru filmów dla dzieci. Zapraszamy więc w te coraz dłuższe wieczory do naszej kameralnej sali kinowej na spotkania z ciekawymi filmami.

SOBOTA - 7 listopada
16.00 – Królowa Śniegu cz 2
film animowany, reż. Alexey Tsitsilin, Rosja 2014 , 75’ – od 5 r.ż.
Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Pracuje w kopalni, spłaca kredyt za dom, ale ponieważ wciąż jest wielkim pechowcem, traci i pracę, i mieszkanie. I wtedy pojawia się wielka szansa - król ogłasza historyczny turniej. Ten, kto zostanie zwycięzcą, otrzyma, jak to w bajkach bywa, połowę królestwa i rękę pięknej księżniczki. Orm czuje, że nadeszła jego chwila - bez trudu wygra turniej i zacznie wygodne życie bohatera! A że przy okazji trzeba będzie troszkę nakłamać, cóż…Orm nie wie, że za jego przyczyną w Krainie Lodu odrodzi się zło. Jego odbicie w magicznym zwierciadle - zrodzona z kłamstw gorsza część jego natury - przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Trolla czeka teraz wielka próba - złego Orma może pokonać tylko Orm dobry.Mądra bajka, który uczy, że łatwiej zwyciężyć okrutne królowe, demony i potwory niż własne słabości.
18.00 – Body/Ciało
dramat, reż. Małgorzata Szumowska, Polska 2015, 88’ – od 16 r.ż.
Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny - Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć. Po wielu latach dążenia do realizacji kina autorskiego reżyserka zdołała znaleźć receptę na sukces wśród krytyków i widzów. Zrealizowała film spójny i jednocześnie trudny do zdefiniowania gatunkowo. Potrafi w nim bezkompromisowo sportretować nasze wady wywołując reakcje śmiechu a chwilę później ocierać się o metafizykę podobną do tej z filmów Krzysztofa Kieślowskiego.

NIEDZIELA - 8 listopada
14.00 – Fru
film animowany dla dzieci, reż. Christian De Vita, Belgia, Francja 2014, 86’ – od 5 r.ż.
Mały żółty ptaszek  jako jajko wypadł z gniazda i wykluł się w przypadkowym miejscu. Może dlatego boi się wystawić nos poza mury swojego schronienia. Pewnego dnia będzie jednak musiał wyfrunąć - i na skutek zbiegu okoliczności, a także małego kłamstewka zostanie przewodnikiem stada wędrownych ptaków ruszającego na południe. To zadanie nie będzie łatwe, głównie dlatego, że mały żółty ptaszek nie jest ptakiem wędrownym i nie ma szczególnie dobrego rozeznania w kierunkach geograficznych… a mówiąc dosadnie: nie ma bladego pojęcia, gdzie leży Afryka.
16.00 – Ups! Arka odpłynęła
film animowany, reż. Sean McCormack,Toby Genkel,Belgia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy; 2015, 86’ – od 5 r.ż.
Nadciąga wielka chmura i wielki deszcz! I powódź. NAPRAWDĘ WIELKA POWÓDŹ. Taka, która zatopi cały świat. Na szczęście powstała wielgachna łódź - arka, która może przynieść ocalenie - również dwóm sympatycznym pluszczakom (tacie i synkowi) i dwóm niesympatycznym grimpom (mamie i córeczce), którym udało się na nią dostać. Ta historia mogłaby teraz zmierzać do szczęśliwego zakończenia, gdyby nie to, że obydwa maluchy niespodziewanie znalazły się poza łodzią… Teraz od ich pomysłowości, odwagi i umiejętności współpracy zależy, czy uratują życie. A co z arką, która odpłynęła? Tata pluszczak i mama grimp wykażą się nie mniejszą pomysłowością i nie mniejszą odwagą, próbując zawrócić arkę i odnaleźć dzieci. Urocza, autentycznie wzruszająca oraz nieodparcie śmieszna opowieść o odwadze, lojalności, miłości i poświęceniu.
Dla smakoszy: zabawne odwołania do kultowych gier komputerowych (m.in. „Tetris” i „Mortal Combat”) i filmów akcji ostatnich lat.
18.00 – Szwadron
wojenny, kostiumowy, reż. Juliusz Machulski, Polska, Belgia, Francja, Ukraina 1992 , 96’ – od 12 r.ż.
To wojenny film kostiumowy wyreżyserowany w 1992 r. przez (co może być niespodzianką) Juliusza Machulskiego  kojarzonego głównie z gatunkiem komediowym w naszej polskiej kinematografii.Powstanie styczniowe widziane oczyma jego pacyfikatora, rosyjskiego oficera barona Jeremina. Młody arystokrata, obserwując brutalność i okrucieństwo swojego oddziału, zaczyna coraz silniej solidaryzować się z Polakami. Odmienne stanowisko zajmuje jego dowódca rotmistrz Dobrowolski, zrusyfikowany Polak, który nie rozumie rodaków porywających się na niepodległość w momencie, gdy nie ma na nią najmniejszych szans. Pomyślane jako „polski Pluton”, doskonale zrealizowane kino historyczne z dobrą batalistyką i w znakomitej obsadzie.

Liczba miejsc w kinie ograniczona do 20 osób
. Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900 lub mailowo kinotok@tok.art.pl (w weekendy rezerwacja tylko telefoniczna na godzinę przed każdym seansem). Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Cena biletów: 5 zł od osoby na jeden seans (honorowane zniżki z Kartą Rodzina 3+ i Kartą Seniora). Bilety można kupić również w kasie tuż przed projekcją (pierwszeństwo mają jednak rezerwacje)
-- ---------------
Pozdrawiamy!
Kino za Rogiem w TOK-u

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy