Weekend seniora, czyli "60+ Kultura" w Muzeum Kolei Wąskotorowej

Zdjęcia i foto: Weekend seniora, czyli "60+ Kultura" w Muzeum Kolei Wąskotorowej Edukacja sochaczew

Akcja "60+ Kultura" organizowana jest co roku przez różne instytucje kultury w całym kraju na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i tradycyjnie odbywa się w pierwszy weekend jesieni. W jej ramach muzea, teatry, filharmonie, domy kultury, opery, galerie sztuki, biblioteki i inne placówki kulturalne zapraszają seniorów do aktywnego udziału w życiu kulturalnym za darmo lub w promocyjnej cenie. Dla wielu z nich jest to unikalna okazja, aby odwiedzić instytucje kulturalne w pobliżu miejsca zamieszkania.

W 2019 r. w projekcie bierze udział prawie 500 instytucji kulturalnych. W tym gronie znalazło się również Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy program, który, mamy nadzieję, ułatwi seniorom poznanie bogatych zbiorów naszej placówki i jej różnorodną działalnością.

W najbliższy weekend, tj. 28 i 29 września br., zapraszamy do naszego muzeum osoby powyżej 60. roku życia, dla których zarówno w sobotę, jak w niedzielę będą obowiązywały bezpłatne bilety wstępu. Ponadto dla grupy do 25 osób o godzinie 16:00 będzie również możliwość bezpłatnego zwiedzania muzealnego skansenu z przewodnikiem (oprowadzanie tylko po wcześniejszej rezerwacji). Seniorom, którzy jednak woleliby spędzić weekend bardziej aktywnie, proponujemy wycieczkę pociągiem Retro z Sochaczewa na skraj Puszczy Kampinoskiej z krótkim spacerem po Kampinoskim Parku Narodowym oraz piknikiem z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Na pierwszych 26 osób (decyduje kolejność zgłoszeń) będą czekały bilety na pociąg Retro w promocyjnej cenie 9 zł.

Bilety na pociąg Retro można rezerwować, dzwoniąc w godzinach pracy muzeum pod numer telefonu 46-862-59-75 lub pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl.

Zapraszamy!

Monika Szymańska
asystent muzealny
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie


Program wycieczki pociągiem Retro:

9:50 – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem
10:30 – odjazd pociągu ze stacji Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) do Wilcza Tułowskiego
11:45 – przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego i spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
12:25 – koniec spaceru i odjazd pociągu z Wilcza Tułowskiego do Tułowic
12:34 – przyjazd pociągu do Tułowic
12:34–14:14 – piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach*
14:14 – odjazd pociągu z Tułowic do Sochaczewa
15:20 – przyjazd pociągu do stacji Sochaczew Wąskotorowy (muzeum)
17:00 – zamknięcie muzeum

* Pasażer może przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym w Osadzie Puszczańskiej

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (3 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy