Weekend kulturożerców

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Weekend kulturożerców Imprezy cykliczne sochaczew
+6

W miniony weekend ludzie zainteresowani kulturą nie mogli narzekać na brak imprez. Już w piątek mieli okazję żeby dotrzeć do Gospodarstwa Agroturystycznego Jeziorany na „Ze Sztuką Spotkanie”. Po raz kolejny uczestnicy wydarzenia mieli okazję spotkać nietuzinkowych twórców.

Pierwszym z nich był poeta Marek Boczek. Wyrecytował on kilka swoich wierszy. Miały one swój specyficzny klimat i dawały spore pole do interpretacji wypowiedzianych słów. Stroną muzyczną zajął się Andrzej Kopa. W rytmie bluesa zaśpiewał osiem tekstów Marka Boczka. Na bis zaśpiewał trzy bluesy, do których teksty stworzył obecny w Jezioranach Sławomir „Trojan” Trojanowski. Dwudziesta druga artystyczna impreza z pewnością na długo zapadnie w pamięci jej uczestników.

W sobotę można było odwiedzić SCK Boryszew. O godzinie 18.00 rozpoczął się wernisaż wystawy „Nadwiślańskie Inspiracje”. Zebrani mieli okazję obejrzeć obrazy Blanki Krzemińskiej, Bożeny Kalkowskiej, Katarzyny Kwiatkowskiej oraz Dagmary Pazgrat. W większości były to nastrojowe pejzaże z motywem płynącej przez Mazowsze królowej polskich rzek.

Wielbiciele malarstwa mieli okazję wziąć udział w kolejnym filmowym jam-session, które odbyło się w Klubie Kontrast. Tym razem muzycy (Marek Chrzan – gitara, Łukasz Rogowiecki – fortepian, Gamid Ibadullayev – perkusja oraz gościnnie Oskar Tomala – gitara oraz elektronika) mieli bardzo trudne zadanie. Swoją muzyką musieli skomentować kultowy film grozy „Gabinet Doktora Caligari”. Ten powstały w 1920 roku niemy film jest uznawany za pierwszy film niemieckiego ekspresjonizmu. Interpretacja tego filmowego dzieła jest niejednoznaczne. Według interpretacji Siegfrieda Kracauera jest to pierwszy sygnał nadchodzącego totalitaryzmu i ery Hitlera.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy