Wepchnęli sochaczewianina do auta i odjechali z nim w nieznanym kierunku

Zdjęcia i foto:  Wepchnęli sochaczewianina do auta i odjechali z nim w nieznanym kierunku Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o bezprawne pozbawienie wolności mieszkańca Sochaczewa oraz zmuszenie przemocą do określonego zachowania. Wszyscy zostali zatrzymani i doprowadzeni do sochaczewskiej komendy. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Zastosowano wobec nich dozory policyjne i zakazy zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 100 metrów. Zatrzymany został również sam pokrzywdzony, który miał do odbycia karę pozbawienia wolności.


W poniedziałkowe popołudnie do komendy wpłynęło zgłoszenie, że kilku mężczyzn przyjechało do Przęsławic i pobiło mieszkańca Sochaczewa. Z informacji wynikało również, że sprawcy wepchnęli sochaczewianina do auta i odjechali z nim w nieznanym kierunku. Próby nawiązania z nim kontaktu, nie przyniosły rezultatu. Telefon był wyłączony. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania. Wiedzieli, że mężczyźni poruszają się bmw z tablicami rejestracyjnymi z innego województwa. W czasie, gdy przyjmowano zawiadomienie o przestępstwie, patrole umundurowane i operacyjne szukały bmw.


Auto zostało zauważone w centrum miasta przez policjantów biorących udział w poszukiwaniach. Mundurowi poinformowali dyżurnego, który wysłał na miejsce wsparcie. Auto kierowane przez jednego z podejrzanych zatrzymało się na targowisku miejskim. Wtedy też doszło do zatrzymania mężczyzn.


W aucie nie było mieszkańca Sochaczewa, ale policjanci dotarli do niego i również zatrzymali, ponieważ był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności, której mógł uniknąć po wpłaceniu grzywny.


Wczoraj trzem podejrzanym przedstawiono zarzut pozbawienia wolności i zmuszenia przemocą do określonego zachowania. Z ustaleń policjantów wynika, że pojechali oni do mieszkańca Sochaczewa, ponieważ chcieli odzyskać rusztowania, które wypożyczył mu jeden z zatrzymanych. Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 100 metrów. Za popełniony czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Agnieszka Dzik


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

wale-wiadrowale-wiadro
-1
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2020-05-29 03:08)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy