Wernisaż - Uformowany. Wizerunki Fryderyka Chopina w rzeźbie

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wernisaż - Uformowany. Wizerunki Fryderyka Chopina w rzeźbie Wystawy, projekty sochaczew

24 maja, o godz.12.00 w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli odbędzie się otwarcie wystawy czasowej prezentującej wybrane wizerunki kompozytora dłuta wybitnych polskich rzeźbiarzy.


Podczas wystawy będzie możliwość podziwiania aż trzydziestu sześciu wizerunków kompozytora z bogatej kolekcji Muzeum Fryderyka Chopina. Będą to rzeźby pełnoplastyczne –głowy, popiersia, projekty pomników – oraz płaskorzeźby. 

Prezentowane prace stanowią jedynie niewielką część zbiorów ikonograficznych Muzeum Fryderyka Chopina. Dzięki nim można dostrzec ewolucję wizerunku Chopina w polskiej rzeźbie od wieku XIX do dziś. Ewolucja ta miała ścisły związek ze stylami artystycznymi typowymi dla kolejnych epok, ale też z przemianami historycznymi mającymi wpływ na ikonografię i podejściem do sposobu ukazywania wizerunku jednego z ważniejszych dla polskiej kultury twórców.

Celem twórców wystawy jest zwrócenie uwagi na indywidualne cechy stylistyczne autorów dzieł, a także na różnorodne formy formy tych prac i sposób ujęcia portretowego.


Program:

12.00 Kwadrans Muzyczny na Tarasie południowym Domu Urodzenia Fryderyka Chopina

12.30 otwarcie wystawy, Sala wystaw czasowych w pawilonie recepcyjnym Preludium


M. 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy