Wernisaż wystawy malarstwa Barbary Jachimowicz

Zdjęcia i foto: Wernisaż wystawy malarstwa Barbary Jachimowicz Wystawy, projekty sochaczew

W środę 20 listopada, o godz. 10.45 w Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 5, odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy malarstwa Barbary Jachimowicz. Podczas wydarzenia artystka przedstawi prelekcję pt. „Chopin na Mazowszu”. 


Barbara Jachimowicz to jedna z najbardziej znanych postaci świata artystycznego Sochaczewa. Lekcje malarstwa pobierała u profesorów Akademii Sztuk Pięknych: malarstwo u profesora Aleksandra Turka i grafikę u profesora Mariana Sztuki. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Sochaczewie, Skierniewicach Malborku, Warszawie, Wałbrzychu, Leningradzie i Samarkandzie. Jej twórczość wiele razy prezentowana była na łamach prasy i w telewizji. Uczestniczyła w licznych ogólnopolskich i zagranicznych plenerach malarskich. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w różnych stronach świata. W 1986 roku w uznaniu wysokiego poziomu artystycznego i dotychczasowych osiągnięć otrzymała nagrodę Ministra Kultury. Przez ponad 30 lat prowadziła pracownię malarską w Miejskim Ośrodku Kultury przy Żeromskiego. 


Podczas wernisażu wystąpią dzieci z grupy wokalnej prowadzonej przez Piotra Milczarka, instruktora Sochaczewskiego Centrum Kultury.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy