Wernisaż wystawy malarstwa "Pamięć wody" Małgorzaty Kapłan

Zdjęcia i foto: Wernisaż wystawy malarstwa "Pamięć wody" Małgorzaty Kapłan Wystawy, projekty sochaczew

Sochaczewskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 14 marca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy „Pamięć wody” autorstwa Małgorzaty Kapłan. Głównym motywem i inspiracją malarskiej twórczości artystki jest pejzaż. Wystawa zaprezentowana zostanie w Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83. 

- Struktura wody, podobnie jak mój gest malarski, reaguje na każde podrażnienie. Może być bardziej istotna od składu chemicznego. Tak jak ważniejsze od intelektualnych dywagacji są dla mnie intuicja i przekaz emocjonalny. Pamięć wody, jako nośnik informacji przyjętych z otaczającego świata, jest od zawsze obecna w mojej twórczości. Z naukowego punktu widzenia, woda owszem, może się strukturyzować zmieniając stan skupienia, ale tylko podczas zamarzania. Niejednokrotnie w trakcie procesu twórczego zmieniam malarski gest, fakturę, zadrażnienie szpachlą, kierunek zacieku farby. Nigdy nie jest to związane z emocjonalnym „zamarzaniem” – tak o swojej autorskiej wystawie opowiada autorka Małgorzata Kapłan.

MAŁGORZATA KAPŁAN – Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom w pracowni malarstwa prof. Janusza Kaczmarskiego (1986), 1997-98, studia podyplomowe w zakresie arteterapii w Goldsmiths College, Londyn. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (1990 i 1992), stypendium British Council (1997). Jest członkiem ZPAP Okręg Warszawa i grup twórczych „Młodzi Sztuką” i „Symfonia”. Kieruje Fundacją Terapii przez Sztukę „Kolorowy Start”, gdzie wraz z innymi terapeutami prowadzi autorskie warsztaty arteterapeutyczne.


Artystka brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

2019 – „ W drodze”, Centrum Promocji Kultury, Warszawa,

2018 – „Pejzaż horyzontalny”, Galeria Wolskiego Centrum Kultury,

2017 – wystawa malarstwa – Galeria Okej, Brwinów,

2016 – „Wszystko płynie…”, Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży,

2014 „Za słońcem”, Galeria U, Warszawa,

2012 „Wyspy szczęśliwe”, Galeria Lufcik, ZPAP Warszawa,

2011 – – „Koktail i mikstura” Galeria Aktyn, Warszawa,

2010 – Siódme nieba i inne zachwyty, Dom Sztuki, Ursynów, Warszawa,

1996 –„O Jezu, jak pięknie…”, Galeria Rzeźby, Warszawa,)

1988 – „Arsenał”, Hala Gwardii, Warszawa.


Małgorzata Kapłan swoje prace prezentowała również na wystawach sekcji malarstwa ZPAP w Warszawie oraz na wystawach grup twórczych „Młodzi Sztuką” i „Symfonia”. Ma na swoim koncie udział w projekcie „EVIVA L’ARTE”. Wzięła też udział w kilkudziesięciu międzynarodowych plenerach w kraju i zagranicą. Wystawy poplenerowe m.in. na Litwie, Słowacji, Ukrainie, w Czechach, Macedonii, Rumunii i Serbii. 


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. SCK 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy