Wesołe wakacje z GOKiem

Zdjęcia i foto: Wesołe wakacje z GOKiem Imprezy cykliczne sochaczew

Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie przygotował na tegoroczne wakacje niezwykle interesujący program. Każdy ich uczestnik znalazł coś dla siebie, a na nudę nie było czasu. Zajęcia, które odbywały się pod hasłem „Wesołe Wakacje” trwały od 24 lipca do 5 sierpnia. W programie przewidziano m.in.: spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia terenowe, spacery, wycieczki autokarowe, ogniska i grill. Żeby rozpocząć cykl zajęć całkiem bezpiecznie, na samym a początku dzieci spotkały się z policjantami, aby porozmawiać na temat odpowiednich zachowań w określonych miejscach. Jak wiadomo bowiem, okres wakacji jest tym bardziej niebezpieczny, że każdy gdzieś wychodzi czy wyjeżdża. Po krótkiej lekcji, wszyscy ruszyli na spacer do lasu i na łąkę. Był to czas, w którym dzieci zbierały różne rośliny, by po powrocie tworzyć z nich fantazyjne obrazy.

Kolejnego dnia pogoda odwróciła się do wszystkich plecami, dlatego też zajęcia odbyły się w hali sportowej, pochłaniając znaczną część sił uczestników. Po powrocie z hali nie zabrakło jednak czasu, by obejrzeć bajkę „Ryś i spółka”. Trzeciego dnia pojawił się gość - pan Mariusz Szymaniak, dzięki któremu dzieci poznały pracę fotografa i modelki/modela. Oczywiście odpowiednie przygotowanie sprawiło, że sesja przebiegła bardzo sprawnie, a zdjęcia były profesjonalne. Na pewno można by coś wybrać do jakiejś reklamy :). Po tej przyjemności nadszedł czas na kolejną, czyli zabawę w cukiernika. Pod czujnym okiem pani Danusi Kiełbasińskiej dzieci tworzyły smakowite babeczki oraz wafle. 

Kolejnego dnia uczestnicy „Wesołych Wakacji” gościli strażaków z OSP Iłów, którzy zapoznali ich z pracą strażaka i sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie. I tak właśnie pierwszy tydzień upłynął pod znakiem wielu rozmaitych atrakcji. Drugi też zapowiadał się obiecująco. W poniedziałek o godzinie 9:00 dzieci wraz z opiekunami wyruszyły statkiem na rejs po Wiśle. Punktem docelowym wycieczki był Happy Park w Stróżewku, ale wcześniej spacer po płockim molo i lody. 

Dzień kolejny był okazją do pozyskania wiedzy historycznej, bowiem tego dnia przypadała 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszyscy uczestnicy spotkania z należytym szacunkiem odnosili się do wydarzeń z tamtych czasów. Rozmawiano o utworach opowiadających o ciężkich chwilach powstańców. Pod koniec zajęć nastąpiła projekcja filmu „Wicher”. W środę odbyły się zajęcia „Zumba Kids” poprowadzone przez Alicję Wargocką, a także gry i zabawy na boisku, wyjście na plan zabaw, zajęcia plastyczne nt.: „Drzewo, którego nie ma” i „Pejzaż Mazowsza”. 

Następnego dnia wszyscy przenieśli się do Krainy Westernu, gdzie czekali na nich kowboje i Indianie. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wioski indiańskiej, podczas której można było usłyszeć wiele ciekawostek na temat życia tego plemienia. Tor przeszkód, gry zręcznościowe, zwiedzanie mini zoo, płukanie złota, strzelanie z łuku i broni palnej, jazda konna w siodle – tyle atrakcji podczas jednego wyjazdu. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki mieli obowiązkowy przystanek w MC Donald ‘s. Zmęczenie może i było po nich widać, jednak uśmiechy na twarzach doskonale odzwierciedlały stopień zadowolenia dzieci. 

Dzień ostatni stanowił podsumowanie „Wesołych Wakacji”. Zwieńczeniem wszelkich szaleństw był piknik na przystani w Suchodole. I tu miłe zaskoczenie, bo organizatorzy zadbali o to, aby zapadł on wszystkim na długo w pamięci. Wydawać by się mogło, że będzie to spokojny, który upłynie na wspólnych rozmowach podsumowujących cały projekt wakacyjny. Tak się jednak nie stało. Jakie zatem atrakcje czekały na dzieci w Suchodole? Przejażdżka łodzią motorową dzięki staraniom strażaków OPS Suchodół, przejażdżka motocyklami dzięki zaangażowaniu motocyklistów AIOŁA GM oraz poznanie świata wędkarstwa, w których arkana wprowadził zainteresowanych prezes PZW Koła nr 52 w Iłowie Waldemar Czubiel. Tradycyjnie każdy z uczestników otrzymał też pamiątkowy dyplom uczestnika „Wesołych Wakacji”. 

Do wszystkich, którzy włączyli się w ich organizację Małgorzata Czubiel kieruje słowa uznania: W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli serce i zaangażowali się w organizację dwóch tygodni WESOŁYCH WAKACJ,I a są to: Przemysław Wasilewski - „Tęczowy Ogród", Alicja Wargocka - instruktor zumby, Mariusz Szymaniak - Studio fotograficzne, Policjanci z Posterunku Policji w Iłowie, Pracownicy Hali Sportowej w Iłowie, Strażacy OSP Iłów i OSP Suchodół, Motocykliści AIOŁA GM, Koło Wędkarskie PZW Koło nr. 52 w Iłowie, Andrzej Wojciechowski, Danusia Kiełbasińska - nasz słodki opiekun i dobra dusza, dziewczęta z zespołu TERAZ MY oraz rodzice sprawujący opiekę podczas wycieczek”. 

Tak właśnie zakończyła się tegoroczna wakacyjna przygoda z GOK iem. Wielkie brawa dla organizatorów. A tymczasem, nie pozostaje nic innego, jak tylko intensywnie wykorzystać te ostatnie dni wolnego i czekać na następne „Wesołe Wakacje”. Ciekawe, co wówczas będzie czekało na ich uczestników.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy