Już w najbliższą sobotę kolejny mecz sochaczewskich rugbistów tym razem z RC Lechią Gdańsk

Zdjęcia i foto: Już w najbliższą sobotę kolejny mecz sochaczewskich rugbistów tym razem z RC Lechią Gdańsk Rugby sochaczew

 Zapraszamy na stadion Polonii w Warszawie o godzinie 18.

Po pokonaniu KS Budowlani Łódź sochaczewscy rugbiści szykują się już do kolejnego starcia. To będzie mecz z Lechią Gdańsk, który już w najbliższą sobotę zostanie rozegrany na stadionie warszawskiej Polonii. Whizz Orkan będzie gospodarzem tego wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 18.

- Zdecydowaliśmy się przenieść mecz na Polonię ze względu na transmisję  telewizyjną. Spotkanie zostanie pokazane przez Polsat Sport News oraz na stronie www.polsatsport.pl. Chcemy promować miasto, zespół i naszych sponsorów na rynku warszawskim. W przyszłym sezonie, gdy będziemy mieli już nowy stadion, mecze telewizyjne zagoszczą w Sochaczewie – zapowiada Maciej Brażuk.

- Liczymy, że sochaczewscy kibice zjawią się na Polonii. Gdy organizowaliśmy tam mecze reprezentacji, fani z naszego miasta zawsze stanowili dużą grupę kibiców. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie. Tydzień później też na Polonii zagramy z Arką Gdynia. Te dwa mecze mogą być decydujące w naszej walce o szóstkę. Dlatego bardzo proszę kibiców o wsparcie – apeluje Brażuk.

Sochaczewscy kibice będą mieli jeszcze jeden powód by pojechać do Warszawy na mecze z Lechią i Arką. Na te i kolejne spotkania Whizz Orkan wzmocni kolejna gwiazda światowego  formatu!

- Od meczu z Lechią nasze barwy będzie reprezentować Kenijczyk Joshuna Chisanga, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Newcaste Falcons, zespole z angielskiej Aviva Premiership, półfinaliście rozgrywek Challenge Cup (rugbowa Liga Europy). To gracz drugiej, trzeciej linii młyna. Bardzo silny, ofensywny. Wierzę, że będzie motorem napędowym naszego zespołu – dodaje Brażuk.

O tym, że Chisanga będzie grał w Polsce poinformowało na swoim profilu twitterowym… ministerstwo sportu Kenii. W tym kraju rugby to jeden ze sportowych produktów eksportowych. Fani jajowatej piłki znają zwłaszcza kenijskich „siódemkowców”. Chisanga ma na koncie występy zarówno w kadrze 7 i 15. Ostatnio występował w reprezentacji Afryki  na turnieju HongKong 10. O Chisandze można znaleźć sporo informacji w sieci, są filmiki z jego akcjami, czy wyczynami na siłowni (w martwym ciągu podnosi 300 kg).

- Budujemy silny, w przyszłości profesjonalny klub, który ma być  jednym z najsilniejszych w Polsce. Organizacja meczów na Polonii, transmisje w Polsacie, ściągnięcie takich zawodników jak uczestnik PŚ z Gruzją Givii Bereshvilii, czy aktualny reprezentant Kenii, to elementy długiej, dalekosiężnej strategii. Wierzę, że kibice wesprą nas w tej  drodze. Potrzebujemy was na Polonii – kończy Brażuk.

Na koniec warto zauważyć, jak poważnym partnerem jest tytularny sponsor Orkana. Firma Whizz reklamowała się bardzo mocno podczas najbardziej medialnego wydarzenia ostatniego weekendu – walki Tomasza Adamka z Joeyem Abellem w ramach gali Polsat Boxing Night. Logo Whizz było najlepiej widocznym na ringu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy