WIDOKÓWKA SOCHACZEWA: konkurs przedłużony

/ 29 komentarzy
Zdjęcia i foto: WIDOKÓWKA SOCHACZEWA: konkurs przedłużony Sztuki plastyczne sochaczew

Zdecydowaliśmy o przedłużeniu terminu nadsyłania prac na konkurs Widokówka Sochaczewa do 31 maja 2016. Prawdopodobnie z powodu pogody (bardzo mało słońca, a liczyliśmy na złotą polską jesień) wpłynęła mniejsza, niż się spodziewaliśmy, liczba prac. Po dyskusji, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu konkursu do wiosny, gdy słońce już będzie wysoko, a miasto się zazieleni, co z pewnością ułatwi stworzenie kolejnych ładnych, promujących Sochaczew pocztówek. Mamy nadzieję, że nasza decyzja spotka się ze zrozumieniem osób, które już prace nadesłały. Bardzo na to liczymy.


Przypominamy zasady konkursu. To ma być mała wymiarowo, ale wielka znaczeniowo rzecz. Piękna klasyczna w formacie widokówka Sochaczewa, unikalna, bezpłatna, prospołeczna, bo wzmacniająca lokalną tożsamość i budująca dumę z miasta, w którym mieszkamy. Widokówka, którą chcemy posiadać dla siebie, jak i ofiarować znajomym z zewnątrz na pamiątkę. Widokówka, która ucieszy każdego turystę. Ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania jest nie tylko poczucie współtworzenia promocji regionu, ale i wiele atrakcyjnych nagród.


Choć może to niektórych zaskoczy, turyści coraz chętniej odwiedzają Sochaczew. Magnesem przyciągającym do nas przybyszów często z najodleglejszych zakątków Polski, a i z zagranicy, jest Muzeum Kolei Wąskotorowej. Goście z przyjemnością wspinają się też na odnowione wzgórze zamkowe, by popatrzeć na miasto i rzekę z góry, oraz przekonują się o bogactwie zabiorów Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

 

Ci, którzy widzieli, jakie pocztówki ma aktualnie do zaoferowania Sochaczew, wiedzą, jak bardzo potrzebny jest ten konkurs. Wierzymy, że najpiękniejsze prace, jakie powstaną w jego ramach, staną się prawdziwym obiektem pożądania tak dla mieszkańców, jak dla wspomnianych wyżej turystów. Konkurs organizujemy wspólnie z firmą Saasmedia, która zgodziła się ufundować druk zwycięskich widokówek, które my następnie będziemy nieodpłatnie dystrybuować na terenie całego powiatu.

 

Obok Saasmedia sponsorami konkursu w chwili obecnej są:

- Urząd Gminy Sochaczew

- firma MARS POLSKA

- Hotel Chopin

- Patio Color

- firma MFO

- Kino Mazowsze w Sochaczewie

- Fundacja e-Sochaczew.pl

- Michał Gołkowski

 

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu to zaszczytne grono fundatorów nagród na pewno się powiększy.

 

Widokówka Sochaczewa

REGULAMIN KONKURSU

 

I  Organizatorem konkursu jest Fundacja e-Sochaczew.pl we współpracy z firmą SAAS MEDIA.

II Konkurs potrwa do 31 maja 2016 r.

III Temat konkursu: WIDOKÓWKA SOCHACZEWA. Zgłoszona do konkursu praca powinna posiadać charakter klasycznej w formie widokówki promującej miasto Sochaczew i/lub jego bliskie okolice.

IV W konkursie może wziąć udział każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego.

 

V Warunki uczestnictwa w konkursie

1. Prace konkursowe należy przesłać drogą elektroniczną na adres biuro@e-Sochaczew.pl, w tytule maila wpisując: WIDOKÓWKA SOCHACZEWA – KONKURS, lub złożyć osobiście w siedzibie redakcji przy ul. Hanki Sawickiej 3 b w Sochaczewie w dni powszednie w godzinach 9.00 – 15.00. Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2016 r. Do każdej pracy należy dołączyć informację o autorze: imię i nazwisko, miejsce (miejscowość) zamieszkania, telefon kontaktowy.  Dane te będą służyć do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu.


2.  Prace zgłoszone do udziału w konkursie muszą być autorskie i unikalne, nie mogą zawierać elementów kopiowanych z innych, publikowanych wcześniej prac.

3. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy prace.

4. Technika prac: dowolna (malarstwo, grafika komputerowa i tradycyjna, fotografia), ostateczny format graficzny pracy przesłanej na konkurs: cdr, pdf (wysoka rozdzielczość) lub tiff. Wymiar formatu: A5.

5. W konkursie można brać udział wyłącznie osobiście, tj. niedopuszczalne jest dokonywanie zgłoszeń w imieniu osób trzecich.

6. Uczestnik konkursu przekazując pracę oświadcza, że przysługuje mu prawo majątkowe i osobiste do przekazanej pracy.

7. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.

8. Naruszenie przez uczestnika konkursu któregokolwiek z warunków konkursu oznaczać będzie nie zakwalifikowanie pracy do konkursu.


VI Wyniki konkursu i nagrody

1. Jury powołane przez organizatora, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu.

2. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka, oryginalność.

3. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi poprzez opublikowanie na portalu e-Sochaczew.pl nazwisk i imion laureatów oraz ich prac.

4. Nagrodzone widokówki Sochaczewa zostaną wydrukowane i rozpowszechnione nieodpłatnie na terenie powiatu sochaczewskiego przez organizatora konkursu.

5. Organizatorzy planują przyznać w konkursie nagrodę główną oraz nagrody dodatkowe za drugie i trzecie miejsce. Wszystkie nagrody będą mieć charakter rzeczowy. Nagrody zostaną wręczone laureatom osobiście przez organizatorów po uprzednim uzgodnieniu terminu.

6. Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród, jak i również prawo do nieprzyznania nagród.

7. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

8. Nagrody rzeczowe nie podlegają zamianie na inne nagrody rzeczowe, ani na ich równowartość pieniężną.

 

VII Postanowienia końcowe:


1. Uczestnicy konkursu, wyrażają zgodę na nieodpłatne publikowanie przez organizatora wszystkich prac zgłoszonych do konkursu w formie nieodpłatnie dystrybuowanych widokówek w dowolnym czasie na terenie powiatu sochaczewskiego w celach promocji Sochaczewa i okolic. W przypadku każdej publikacji pracy czy druku pocztówki organizator zobowiązuje się do podania imienia i nazwiska jej autora.

2. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

 

VIII Organizator zastrzega sobie prawo do:

1. Zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.

2. Odstąpienia od organizowania konkursu bez podania przyczyny.

3. Nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej liczby przekazanych prac.

4. Rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.

 

 

 

 

 

 

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Dokumenty (1)  Opinie i komentarze użytkowników (29)

  Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
  0
  Proszę zwrócić uwagę, że konkretnie określone nagrody są magnesem w przypadku jakichkolwiek konkursów telewizyjnych/radiowych itp. "Wszystkie nagrody będą mieć charakter rzeczowy." - to znaczy? Za trzecie pendrive ze smyczą reklamową, za drugie pendrive i jakaś stara broszurka o powiecie, która zalega w szufladach starostwa, a za pierwsze pendrive, broszurka, czapka z daszkiem i t-shirt? A to dziękuję, szkoda mi czasu przy komputerze na tworzenie grafiki za frajer. (2015-10-02 20:40)
  NastroNastro
  0
  Pytanie: co nas wyróżnia???
  Specjalnie to nic.
  Jedyną wizytówką, cechą charakterystyczną, którą zna każdy TIRowiec przejeżdżający przez WSC (przed wieloma laty mostem na Bzurze) są ruiny. Motyla noga! ale dłuuugie zdanie.
  Ogłaszam zatem, że jest to konkurs na najlepszą sweetfocię ruin. No ewentualnie kościoła z przylegającym ogrodem zadumy czy jak zwał.
  Może "Pan droniarzysta" cyknie coś szerokim okiem z perspektywy lotu drona. (2015-10-02 21:08)
  kacperpokorskikacperpokorski
  0
  A wiadomo jakie są nagrody czy to tajemnica? Zazwyczaj jak się organizuje konkurs to w regulaminie jest zawarte jakie są nagrody za I, II i III miesce. (2015-10-03 15:15)
  robroyrobroy
  0
  3 miejsce-zdjęcie na tle Urzędu Miasta,2 miejsce zdjęcie ze stojącym obok burmistrzem,1 miejsce,Burmistrz ściska dłoń laureata i głęboko patrzy mu w oczy (2015-10-03 18:58)
  BrodaczBrodacz
  0
  Najlepsze jest to zdanie:
  "my następnie będziemy nieodpłatnie dystrybuować na terenie całego powiatu"
  Czyli za darmochę, ktoś zrobi ładne foto (bo e-socho nie umie) za frajer będą nim dysponować.
  Dno, dno i jeszcze raz dno. Potraficie wszystkich w tym miescie krytykowac, nareszcie krytykują was, czyli e-sochaczew.pl
  To sie nazywa brak pomysłu ! (2015-10-03 19:22)
  Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
  0
  Popularny od dawna sposób na nachapanie się materiału do konkretnych celów. Ogłaszamy konkurs, dajemy jakieś tam nagrody (najlepiej nie pisać konkretnie jakie) i czekamy na sporą dawkę zdjęć/grafik/malowideł, które zgodnie z regulaminem można za darmo wykorzystać. Co uzyskujemy w ten sposób? Ano obniżenie poziomu nadesłanych prac, bo komuś poważnie zajmującemu się tematem będzie szkoda czasu oddawać darmo swojej twórczości, bo a nuż się wygra nagrody niespodzianki. No ale cóż. Jakie miasto, takie konkursy i takie materiały promujące. @Brodacz - dobre propozycje, wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazały się prawdziwe ;) (2015-10-03 22:52)
  dragon36dragon36
  0
  Brawo brodacz. (2015-10-04 13:45)
  wbienkowbienko
  0
  Ludzie, albo się bawicie, albo nie. Interesuje Was konkurs, czy tylko kreowanie własnych scenariuszy opartych na podejrzeniach i domniemaniach? A fe, nieładnie!!! We wszystkim musicie się dopatrywać drugiego dna?

  Gdy główną nagrodą będzie najnowszy model mazdy, to inaczej zaczniecie patrzeć na nasze miasto niż w przypadku gdyby to był np. rower? (2015-10-04 18:39)
  Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
  0
  Będę tak samo patrzył, ale inaczej do działania nakręca konkurs, w którym nagrodą główną jest Mazda, a inaczej ten, gdzie nagrodą główną jest rower.

  A gdy nagroda jest niesprecyzowana, to już z góry dziękuję, szkoda mi czasu i nerwów na rozczarowanie, że nagrodą jest pendrive.

  Organizator się zabezpieczył zapisem, że może bezpłatnie wykorzystać wszystkie nadesłane prace, ale autorów tych prac ma w d***e, bo nie zachęca nagrodami.

  Dlatego odpowiadając na Twój post wbienko - nie bawię się w ten konkurs, nie interesuje mnie ten konkurs (pomimo, że mógłbym wystawić w nim chyba całkiem ciekawe profesjonalne grafiki), nie dopatruję się drugiego dnia i nie kreuję żadnych scenariuszy.

  Startującym życzę powodzenia i udanej zabawy. Mało rzeczy może tak bawić, jak oddanie za darmo swojej twórczości za szansę wygrania bliżej nieokreślonej nagrody rzeczowej. (2015-10-04 19:33)
  użytkownik13927użytkownik13927
  0
  wbienko: jak widzisz - sztukę zabił kapitalizm i nic z tym nie zrobisz. Kiedyś ktoś mi powiedział "rób to co kochasz - pieniądze same przyjdą" ale teraz bardziej odpowiednim terminem byłby coś w stylu: "zanim ruszysz palcem, upewnij się, że sie opłaca" Kiedy piszę te słowa poniżej wyświetla mi się news z Panią Jadwigą Wiśniewską z fundacji nero i tak sobie myślę: szczęście, że nie każdy tak podchodzi do sprawy.Gwoli ścisłości również uważam, że lista nagród powinna być, ale oprócz grzecznego pytania Kacpra jad sączy się z każdego posta. Pomijając fakt, że może to być zwykłe niedopatrzenie, to przecież nikt nikogo do brania udziału w konkursie nie zmusza, ale znając firmę Mars, Chopin i pozostałe raczej będzie to coś więcej niż pendrive :) no, ale nie namawiam broń boziu do pracy - wiadomo - hajs się musi zgadzać ;) (2015-10-04 20:39)
  Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
  0
  donwiktorze - nie czyńmy takich porównań, bo dostarczenie prac i promocja miasta nie jest przedsięwzięciem charytatywnym jak wymieniona fundacja ;) jeśli z moich postów wylewa się jad, to przepraszam, nie miałem zamiaru nikogo urazić. Powodzenia startującym :-) (2015-10-04 21:43)
  użytkownik13927użytkownik13927
  0
  Pułkowniku - oczywiście, że nie jest przedsięwzięciem charytatywnym, chociaż czytając powyższe posty zastanawiam się, czy nie powinna być, bo opinia na temat miasta w ustach samych mieszkańców jest fatalna :( zastanawiam się też skąd to się bierze, bo pomijając liczne wady Sochaczewa to są przecież i zalety - ja jako rodowity mieszkaniec kocham to miasto, takim, jakim jest. Pomijam oczywiście aspekty polityczne, ponieważ jest to element zmienny - na szczęście :) Mam kilku znajomych z Łowicza i Skierniewic i od nich słyszę tylko jakie to są super miasta i co tam jest fajnego, za to u nas wiadomo tylko co jest źle. Jak widać powyżej są też osoby/stowarzyszenia, które coś chcą w tym temacie zrobić - nie wiem jaki mają interes powyższe firmy w promowaniu Sochaczewa, ale nie wydaje mi się, żeby chciały na wspomnianą wyżej pocztówkę wrzucać zaraz swoje reklamy itp. Esochaczew zaproponował dystrybucję (która pewnie kosztuje niemało) i również dostał po dupie. Pomijając błąd w braku informacji nt. nagród - uważam, że to oczywista oczywistość :) całe przedsięwzięcie postrzegam jako promocję naszego miasta, regionu, także trudno tu się dopatrywać złej woli. (2015-10-04 23:22)
  kacperskyykacperskyy
  0
  jak nie macie ludzi z wyobraznią to zatrudnijcie w koncu w dziale promocji profesjonalistow a nie jak trzeba cos zrobic to wyslugujecie sie albo uczniami licemum albo mieszkancami. poza tym z drugiej strony tez niezla taktyka.. firma zewnetrzna za projekty pewnie przytulila by pare tysiecy a mieszkanca czy licealiste opedzi sie bonem na 100 zlotych albo albumem za 50... dobra taktyka. (2015-10-05 08:01)
  dragon36dragon36
  0
  tak na marginesie do wiadomości redakcji,baner Pani Szydło z ogrodzenia kościelnego w Karwowie zdjęto,wisi na słupie.Teraz chyba nikomu nie przeszkadza. (2015-10-05 08:20)
  Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
  0
  donwiktorze - przeczytaj to, co napisałem o sobie w swoim profilu przy zakładaniu konta :-) W Sochaczewie żyję, tu mi jest dobrze, tu lubię wracać po dłuższych wyjazdach, można powiedzieć, że kocham to miasto i złego słowa nie powiem.

  Aaaale... takie konkursy działają na mnie jak płachta na byka. Kacperskyy to dobrze wyjaśnił, nie trzeba chyba nic dodawać. Brak jest poszanowania trudnej pracy twórczej. Jak najwięcej, za jak najmniej. A najlepiej nie pisać ile to jest to "najmniej", niech to będą nieznane nagrody rzeczowe. (2015-10-05 14:02)
  redakcjaredakcja
  0
  Apelujemy o czytanie tekstu ze zrozumieniem. Organizatorem konkursu jest Fundacja e-Sochaczew.pl we współpracy z firmą Saasmedia, a nie wydział promocji Urzędu Miasta. Przedsięwzięcie ma charakter non profit, nikt na tym zarabiać nie będzie i nikt nie podpisze się pod autorskim sukcesem laureatów konkursu. Fundacja e-Sochaczew.pl oraz Saasmedia poniosą koszt druku i dystrybucji widokówek (informacja o autorze będzie na odwrocie widokówki, tak jak w klasycznej pocztówce). Widokówki będą rozdawane ZA DARMO, by podkreślić ich prospołeczny, promocyjny i unikalny charakter. Zadbaliśmy o prestiżowe grono sponsorów nagród rzeczowych, rozważymy publikację bardziej szczegółowych informacji na ten temat po zamknięciu listy fundatorów. W tej chwili jednak wciąż przybywa nam partnerów, chcących wziąć udział w projekcie, co jest tylko z korzyścią dla laureatów. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie.

  Pozdrawiamy
  redakcja

  (2015-10-05 14:35)
  kacperskyykacperskyy
  0
  w takim razie piekna idea :) a jak juz wspomnieliscie o firmie saasmedia :) maja fajne plakaty na ktorych jest "zastrzyk dobrej reklamy" pomysl fajny tylko pani ma strasznie wykrzywiona buzie albo z bólu albo ze strachu .. ja tam na psychooologiiiii toooo sie nieeeee znaaaam... ale lepiej by bylo jakby pani sie usmiechala - skoro to zastrzyk "dobrej reklamy" a tak mamy sprzeczny przekaz, skoro dobra to czego sie boi? :) (2015-10-05 15:22)
  wespiwespi
  0
  Firma, która skutecznie szpeci miasto obrzydliwym, gigantycznym billboardem reklamowym współorganizuje konkurs mający na celu promowanie piękna miasta... Widokówka z rozkraczoną babką na przedwojennej kamienicy w centrum miasta będzie chyba w sam raz na główną nagrodę jeśli jury będzie kierować swoim poczuciem estetyki... Wysprzątajmy miasto z tego syfu a potem róbmy konkurs bo bez photoshopa się nie obejdzie... (2015-10-05 15:38)
  figafiga
  0
  Łukaszu, a co ma piernik do wiatraka? Nie godzisz się na reklamę outdoorową, lecz zamiast krytykować masowe zjawisko, wymyślasz firmie, która zwyczajnie usiłuje z tego żyć. I wykazała się, zresztą już nie pierwszy raz, prawdziwie społeczną postawą, z entuzjazmem wspierając nasz widokówkowy projekt. A co do konkursu. Myślę, że i bez photoshopa da się zrobić fajną widokówkę Sochaczewa. Zwracamy uwagę, że technika jest dowolna (malarskie czy graficzne widokówki też mile widziane). (2015-10-05 17:38)
  basiulkabasiulka
  0
  Brzydkie widokówki to problem większości miast w Polsce. Sochaczew faktycznie kulawy pod tym względem strasznie. Kiedyś chciałam wysłać do znajomych właśnie sochaczewską pocztówkę - byłam zachwycona własnym pomysłem. Znajomi zagraniczni, kiedyś byli w Socho i bardzo im się nasze miasto podobało (serio!). Wiedziałam więc, że sprawię im miłą niespodziankę. A tu klops. Brzydactwa takie, no nie było co wysłać. Reasumując, świetny pomysł na konkurs. Mam nadzieję, że uda mi się zwycięską pocztówkę dostać. Albo nawet dwie - jedną dla mnie, drugą dla znajomych. (2015-10-05 18:34)
  wespiwespi
  0
  Moniko, nie wymyślam (od wymyślania jest tu wybitne grono forumowiczów) - jestem po prostu złośliwy ;> Bardzo fajnie, że firma wykazywała się społecznymi postawami ale akurat w tej chwili rozmawiamy o prezencji naszego miasta a póki co, przez takie właśnie reklamy, jest ona na koszmarnym poziomie co mnie bardzo boli. I dochodzi potem do takich paradoksów, że firma chce wspomagać wizerunkowo Sochaczew a równolegle strzela temu miastu (i sobie) w stopę takimi rzeczami jak to coś na ulicy 1 maja. (2015-10-05 22:29)
  wbienkowbienko
  0
  Tak nie a'propos, faktycznie @wespi ma rację. Ten mega-baner jest delikatnie rzecz ujmując słaby wręcz prymitywny. Wykracza daleko poza granice dobrego smaku. (2015-10-06 22:45)
  figafiga
  0
  Miło nam poinformować, zwłaszcza Tych, których przede wszystkim interesują nagrody, że do grona sponsorów dołączyły: Urząd Gminy Sochaczew oraz Patio Color. Jeszcze raz wszystkich zachęcamy do udziału w konkursie, również Ciebie Łukaszu (znakomity grafiku). Pozdrawiam
  Monika (2015-10-07 12:33)
  JazlowiakJazlowiak
  0
  Nie ma czasu - projektuje pocztówki muzealne:-) (2015-10-07 21:58)
  wbienkowbienko
  0
  Socho: zagłębie pocztówkowe :) (2015-10-08 15:55)
  JazlowiakJazlowiak
  0
  Kraina milionów pocztówek:-) (2015-10-08 20:10)
  wbienkowbienko
  0
  I tego trzymać się trzeba!!! :) (2015-10-09 08:53)
  użytkownik13927użytkownik13927
  0
  zagłębie - może, ale lumpeksów... i nie mówię tego złośliwie; do mojej małżonki przyjeżdżają koleżanki ze stolycy na grzebanko, bo u nas tyle tych sklepów. kobiety wiedzą o czym piszę... :) aha... i firm transportowych mamy urodzaj. (2015-10-09 22:00)
  WiejskiFotografWiejskiFotograf
  0
  Im więcej osób myśli, że nie opłaca się brać udziału w konkursie tym mam większą szanse na wygraną...nawet jak to będzie brelok do samochodu. ;)

  Do konkursu podchodzę jak do fajnej zabawy, bez spiny...w sumie też jako pretekst do odkurzenia mojej lustrzanki.

  (2015-10-12 10:15)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy