Więcej patroli na drogach do 8 stycznia 2018

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Więcej patroli na drogach do 8 stycznia 2018 Komunikaty sochaczew

W piątek ruszają wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „Bezpieczne Święta”. Działania zostały podzielone na trzy etapy. Mieszkańcy powiatu sochaczewskiego mogą spodziewać się zdecydowanie większej ilości patroli w Boże Narodzenie, Sylwestra oraz w Trzech Króli. Działania będą trwały do 8 stycznia 2018 roku.

 

W realizację działań zaangażowani zostaną policjanci prewencji, ruchu drogowego i służby kryminalnej, wspomagani przez funkcjonariuszy z podległych posterunków.

Policjanci ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, na stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci, a także na stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. Pod policyjnym nadzorem będą również piesi. Policjanci powtarzają apel dotyczący używania po zmierzchu elementów odblaskowych, również na terenie miasta. Zaśnieżona czy oblodzona jezdnia, to także sygnał dla pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność, bowiem droga hamowania pojazdu w takich warunkach znacznie się wydłuża. Jeśli wejdziemy na przejście, wymuszając hamowanie pojazdu, może być to sytuacja, która dla pieszego skończy się tragicznie.

Okres świąteczny to także trudny czas dla policjantów z prewencji i kryminalnego, którzy będą zwalczać przestępczość na terenie naszego powiatu.

 

Pamiętajmy w święta o bezdomnych i seniorach.

Chłodna i mroźna aura jest szczególnie niebezpieczna dla bezdomnych. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce może skończyć się tragicznie. Policjanci apelują! Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. W mroźne noce o tragedię nietrudno. Zimową porą na wychłodzenie organizmu są także szczególnie narażone osoby starsze. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i spytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Jeśli jesteś zaniepokojony sytuacją osoby bezdomnej lub samotnej zadzwoń: 997, 112.


Nie daj się okraść!

Sochaczewscy policjanci wiedzą, że wielu kradzieży zgłaszanych przez mieszkańców powiatu można było uniknąć. Jakże prawdziwe jest w tym momencie stare powiedzenie, że okazja czyni złodzieja. Wzmożony ruch, roztargnienie, i wieczny pośpiech sprawiają, że możemy paść ofiarą złodzieja. Pamiętajmy, że  kieszonkowcy przeważnie wybierają miejsca zatłoczone, np. rynek, sklep, autobus, gdzie  niby przypadkowe zderzenie nie będzie wydało się na nam podejrzane.  W poszukiwaniach prezentu dla bliskich mieszkańcy tracą telefony, dokumenty i pieniądze. Kobiety noszą otwarte torebki, zostawiają je w wózku sklepowym. Mężczyźni często tracą portfele schowane w tylnych kieszeniach spodni, czy zewnętrznych kieszeniach kurtki.

 

fot. policja.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

margot45margot45
+1

A o rowerzystach, jak zawsze, ani słowa. Mafia jakaś was opłaca? Nie da się przejsć chodnikiem w dowolnym rejonie miasta, zeby bydło na rowerze nie usiłowalo człowieka rozjechać - ostatnio plaga się przeniosła również na perony, więc i na pociąg oczekiwać w spokoju nie mozna.

Ruszcie dupy panowie policjanci, jeszcze nie ma takiego mrozu, zebyscie się musieli grzać na komendzie!

(2017-12-21 15:15)
dragon36dragon36
0

popieram wpis margot45 ,a przedewszystkim oświetlenie sprawdzać i karać surowo karac .

(2017-12-22 09:02)
robroyrobroy
0

.

(2017-12-24 08:18)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy