Więcej policji w Sochaczewie w czasie świąt

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Więcej policji w Sochaczewie w czasie świąt Interwencje i pomoc sochaczew

Komenda Powiatowej Policji w Sochaczewie informuje, że w czasie nadchodzących Świąt Wielkanocnych na terenie naszego miasta i okolic nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie większa liczba funkcjonariuszy.

 

Wielkanoc to czas zwiększonej liczby patroli na ulicach naszego miasta. Wszystko po to, by czuć się bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że także od nas samych zależy, czy nadchodzące święta będą spokojne.

 

W okresie przedświątecznym wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, szczególnie na dworcach czy w centrach handlowych, pojawią się też policjanci. Oprócz tych umundurowanych czuwać będą także nieumundurowani wywiadowcy. Ich głównym celem jest wyłapywanie kieszonkowców. Ci ostatni wykorzystują tłok, który często sami tworzą, i nasze rozkojarzenie. Nie przechowujmy zatem dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy też uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki. Policjanci apelują, aby panie trzymały torebki z dokumentami pod pachą, co uniemożliwi wyrwanie lub odcięcie paska torebki.

 

Pamiętajmy, że wybierając gotówkę z bankomatu, powinniśmy zasłonić drugą ręką wpisywany przez nas kod pin. Wybierajmy takie bankomaty które są dobrze oświetlone i nie stoją na uboczu. Jeśli zdecydujemy się pobrać większą gotówkę, warto, by ktoś zaufany nam towarzyszył. Nie trzymajmy tych pieniędzy w jednym miejscu. Rozdzielmy je. Nawet jeżeli padniemy łupem kieszonkowca, to nie stracimy całej kwoty.

 

Jeśli wybieramy się do rodziny na święta pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Kiedy my świętujemy, nie świętują złodzieje. Dlatego też na osiedlach w całej Polsce pojawi się więcej patroli policyjnych, które będą czuwać, by nasze mieszkania nie padły pod naszą nieobecność łupem złodziei. Pamiętajmy o tym, że wyjeżdżając, musimy zabezpieczyć odpowiednio nasze mieszkanie, aby po powrocie nie zastała nas niemiła niespodzianka. Podstawą są solidne drzwi i dobre okna, których przed wyjazdem nie zapomnijmy zamknąć. Dodatkowym zabezpieczeniem, które będzie trudną przeszkodą do pokonania dla złodzieja, są rolety antywłamaniowe. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej czy okien zasłoniętych w ciągu dnia. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu -- najlepiej zabierać je ze sobą.

 

Wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, spędzi wiele czasu w drodze. Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które pomogą nam bezpiecznie dojechać na święta. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks. Nie zapominajmy też, że drogi to nie miejsce na brawurę. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą.

 

Zarówno wtedy, gdy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie ujawnienia kradzieży nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Taki przypadek należy zgłosić znajdującemu się w pobliżu policjantowi lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.

 

Joanna Olszar

rzecznik prasowy KPP Sochaczew

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

Daniel WachowskiDaniel Wachowski
0
O i moje zdjęcie...
(2015-04-01 22:33)
margot45margot45
0
Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają też rowerzyści - nieistotne, pijani czy trzeźwi, którzy jeżdżą środkiem chodnika, nawet nie zwalniając, przez co piesi nie mogą się spokojnie poruszać. Ale, to, oczywiście, policja ma w głębokim poważaniu.

A na dworzec specjalnie się przejdę i zabiorę aparat fotograficzny - policjant na dworcu to tak rzadkie wydarzenie, ze nie mogę go przegapić! (2015-04-02 09:50)
dragon36dragon36
0
policja powinna czuwac nie tylko w czasie świat ale i co dzien,karac uczciwie ,a może tak by dzis ktos z monitoringu sprawdził jak jechao dzis około 7.30 rano auto z Zeromskiego przez skrzyżowanie w 1-maja bez światel to jedzcze mija i na żółtym smiga jak wariat.Spieszyl sie bardzo. (2015-04-02 11:59)
kacperskyykacperskyy
0
i to wszystko na stacje skieruja? przeciez ludzie nie parkuja w swieta bo siedza w domach :) mandatow sie nie nachapią nasi policjanci w parze z SOKistami :) (2015-04-02 14:39)
wbienkowbienko
0
Nie @Kacperskyy - odwrotnie!!!
To ze stacji skierują do miasta, bo przecież ludzie nie parkują w święta bo siedzę w domach :)
P.S. A ten w środku zdjęcia (z lekką odchyłką na lewo) to jakiś taki bardzo przerażony .... ;)
(2015-04-03 12:33)
stawik12stawik12
0
dragon36

Co ty tak jakoś nie wyraźnie.Wszystko u Ciebie w porządku? (2015-04-03 21:56)
dragon36dragon36
0
HIHIHI stawik12 wiosna (2015-04-04 11:49)
tadeusztadeusz
0
Ten w środku ma za małą czapkę oczy mu wyszły... a przerażony jest bo wśród małych smerfów jego jednego wielkoluda postawili :) On sam na ''Pekinach'' sochaczewskich mógł by patrolować... budzi respekt determinacją policyjną w oczach :) (2015-04-05 12:46)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy