Wieczór poezji z Anną Bojanowską

Zdjęcia i foto: Wieczór poezji z Anną Bojanowską Słowo pisane sochaczew

Gminna Biblioteka Publiczna w Kątach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Pokaż się w bibliotece”, które odbędzie się 15 listopada o godz. 17.00. Tym razem naszym gościem będzie sochaczewska poetka Pani Anna Bojanowska. Jesienne wieczory to najlepszy czas, aby w tym pędzącym świecie nieco zwolnic tempo, zatrzymać się, znaleźć czas na refleksję… W jesiennych zamyśleniach może nam przyjść z pomocą poezja i muzyka, dlatego tym bardziej zapraszam, aby ten listopadowy wieczór zechcieli Państwo spędzić z nami. Podczas spotkania Pani Anna będzie promować swój najnowszy tomik poezji „Kwiaty serca”. Grą na gitarze oraz śpiewem wieczór uświetni Pan Bartosz Madej.

Anna Bojanowska  pisze prozę, poezję, bajki dla dzieci, opowiadania i teksty piosenek. Interesuje się także rysunkiem. „W poezji pokazuje nam swoją wrażliwość, głębię przemyśleń, przeróżnych odczuć, wiarę w Boga i człowieka, oraz wiarę w lepszy świat, w który sama zdołała uwierzyć. Ze swoją formą wyrazu, bogactwem treści, z serca do serca, z duszy do duszy, wlewa niegasnące światło nadziei i optymizmu. Obecnie tworząc, realizuje się i spełnia na szerszej płaszczyźnie. Przez dwa lata uczęszczała na wieczory Literackie w Sochaczewie i tu recytowała swoje wiersze licznie zebranej publiczności. Publikowała w „Przeglądzie Bibliotecznym” oraz lokalnej gazecie „Ziemia Sochaczewska” Zaistniała również jako poetka w wydanej Antologii Poetów Sochaczewskich. Ślad swojej twórczości zostawiła także w jubileuszowych almanachach Wydawnictwa KryWaj oraz ostatnio wydanej Antologii Peron Literacki. Zdobywczyni wyróżnienia w Turnieju Jednego Wiersza "O Kałamarz Metafor" organizowanego w jej rodzimym mieście. Laureatka V Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych "Słowa dobrze, że jesteście" u Pani Anny Dymnej. Autorka ma na swoim koncie kilka wydanych pozycji książkowych. Książka pt: „Nie przegrać życia” wiele razy służyła studentom, jako pomoc, na której opierali oni swoje własne prace magisterskie.” (źródło cytatu: www.annabojanowska.j.pl)

Wydane Książki Autorki to:
„Nie przegrać życia” - (2009 rok) Wydawnictwo POMOC Misjonarzy Krwi Chrystusa z Częstochowy.
* Tomik poezji „Jeśli Kochasz...” - (2012 rok) Wydawnictwo KryWaj z Koszalina.
* Tomik poezji „Rozwinąć skrzydła wiary” - (2013 rok) Wydawnictwo KryWaj z Koszalina.
* Pozycja książkowa dla dzieci „Bajeczki ze zwierzęcej teczki” - (2014 rok) Wydawnictwo KryWaj z Koszalina.
* Tomik poezji „Kwiaty serca” - (2016 rok) Wydawnictwo KryWaj z Koszalina.

W planach wydanie kolejnej książki „I żartem i serio” jako pracy zbiorowej wspólnie z Krzysztofem Łozowskim z Warszawy, Anna Bojanowska – poezja, Krzysztof Łozowski – rysunek.

Na zakupionych książkach będzie można uzyskać autograf Pani Anny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy