Wieczornica w Gimnazjum

Zdjęcia i foto: Wieczornica w Gimnazjum Edukacja sochaczew

Dnia 16 października 2015 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowie o godzinie 18:00 odbyła się Wieczornica z okazji Dnia Patrona Szkoły pod hasłem ,,Jan Paweł II – Papież Solidarności”. Wydarzenie miało niezwykle podniosły charakter, ponieważ dokładnie tego samego dnia 1978r. Arcybiskup Metropolita Krakowski kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża.


Organizatorami Wieczornicy byli: Rada Rodziców, Przewodnicząca Koła NSZZ ,,Solidarność”, Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie gimnazjum. Na uroczystość zaproszono wielu gości, pośród których znaleźli się: wójt gminy Iłów Roman Kujawa, dyrektorzy gminnych szkół, wicestarosta sochaczewski Tadeusz Głuchowski, radny sejmiku woj. mazowieckiego Adam Orliński, wnuczka generała Stanisława Grzmota - Skotnickiego Elżbieta Skotnicka - Tracka, Zbigniew Sykurski, (autor obrazów, wyeksponowanych w gimnazjum), radni gminni oraz wielu innych. Wszystkich zgromadzonych w auli gości powitał dyrektor szkoły Jan Paweł Kraśniewski. Po jego krótkim przemówieniu wprowadzającym w klimat uroczystości odbył się występ młodzieży gimnazjalnej. Zaprezentowany widzom montaż słowno-muzyczny wpisywał się w jubileusz 35-lecia Porozumień Sierpniowych. Następnie, przyszedł czas na recytację poezji własnej i utworów Jana Pawła II oraz nawiązujących do Jubileuszu ,,Solidarności”. Z tej okazji skorzystali zaproszeni goście, absolwenci oraz uczniowie gimnazjum. Za oprawę artystyczną wydarzenia odpowiedzialni byli nauczyciele: Renata Jachowicz, Krystyna Wilczek oraz Dominik Markiewicz, którym należą się gratulacje za udany występ młodzieży. Ponadto, tradycyjnie już podczas uroczystości zostały rozdane statuetki ,,Przyjaciel Gimnazjum”, które powędrowały do rąk: Mirosława Gorzkiego – zastępcy Komendanta PSP w Sochaczewie, Marka Krysztofiaka – przewodniczącego NSZZ’„S” Pracowników Oświaty w Płocku, Zbigniewa Jóźwika – przedstawiciela zespołu muzycznego oraz Barbary i Romana Orlik – Młyn w Iłowie. Nie mogło zabraknąć także życzeń dla dyrekcji, grona pedagogicznego i pozostałych pracowników szkoły, które popłynęły do nich od wielu gości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podkreślano przy tym, że gimnazjum w Iłowie funkcjonuje w sposób bardzo zorganizowany i przykładny. Dzień Patrona był także okazją by zaprezentować w auli gazetki i plansze związane z Janem Pawłem II oraz 35 rocznicą Porozumień Sierpniowych, a także wystawę dzieł, wśród których znalazły się obrazy Pana Zbigniewa Sykurskiego. Była także okazja wpisania się do szkolnej kroniki. Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. 


Serdeczne podziękowania należą się sponsorom: Bank Spółdzielczy w Iłowie, ,,Tęczowy Ogród” – Pan Przemysław Wasilewski, Pan Janusz Stodulski, Państwo Bożena i Adam Papierowscy, Pan Marek Nowakowski – Piekarnia, Pan Tomasz Korczak – hurtownia spożywcza.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy