WIEDŹMA WOJNY: zapraszamy na bezpłatny seans filmowy

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: WIEDŹMA WOJNY: zapraszamy na bezpłatny seans filmowy Film, fotografia sochaczew
+5

7 maja, godz.17.00,sobota to idealny termin na film w Sochaczewskim Klubie Filmowym.I tak jak zawsze serdecznie zapraszamy na spotkanie z ciekawym filmem.Tym razem przedstawimy Państwu obraz z Kanady pt.: WIEDŹMA WOJNY z 2012 roku.Reżyserem tego obrazu jest Kim Nguyen.


Współczesna Afryka.14 letnia Kamona opowiada swemu nienarodzonemu jeszcze dziecku jak nagle zmieniła się z niewinnego dziecka w żołnierza. Pewnego dnia na jej spokojną wioskę napadła grupa partyzantów. Spalili domy,wymordowali mieszkańców a ją samą zmusili do zabicia rodziców.Osierocona trafiła do armii rebeliantów,gdzie matkę i ojca zastąpił karabin.


Poddana praniu mózgu,narkotyzowana,zmuszana do walki w imię idei,której nie rozumie,nawiedzają ją duchy rodziców.Gdy podczas walki ostrzegły ją o czyhającym wrogu,uznano to za magiczny znak i okrzyknięto wiedźmą wojny.


Magia nie okazała się łaskawa.Gdy Komona  zakochała się w nastoletnim albinosie,uwierzyła że zdoła uciec wojnie,ale los zdecydował inaczej...


Film jest nie tylko wstrząsającym obrazem współczesnej afrykańskiej wojny ale też opowieścią o nadziei i woli przetrwania.To również portret pamięci dziecka,naznaczonej traumatycznym w skutkach horrorem wojny.

Intryguje nie tylko tematyką,lecz również językiem filmowego wyrazu,przypominającym dokonania  twórców realizmu magicznego.Sfilmowana całkowicie w naturalnej scenerii,balansuje na granicy snu i jawy gdzie delikatność i okrucieństwo a także miłość i śmierć idą w parze.


Intrygujący,poruszający i niełatwy do zapomnienia.

Film trwa 90 min. Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy