WIELKA DRAKA W CHIŃSKIEJ DZIELNICY

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto:  WIELKA DRAKA W CHIŃSKIEJ DZIELNICY Film, fotografia sochaczew
+3

W sobotę 1 czerwca o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na specjalny pokaz filmu prod, amerykańskiej z 1986 r. pt.: WIELKA DRAKA W CHIŃSKIEJ DZIELNICY w reżyserii Johna Carpentera.


Akcja filmu rozgrywa się w San Francisco – ściślej mówiąc – w jego Chińskiej Dzielnicy. Po zakrapianym wieczorze młody chiński restaurator Wang Chi (Dennis Dun) zwraca się do swojego przyjaciela i zarazem kierowcy ciężarówki Jacka Burtona (Kurt Russel) z prośbą o pomoc w odebraniu z lotniska narzeczonej o imieniu Mio Yin, która po kilku latach rozłąki przybywa na stałe z Chin do Ameryki. 

Sprawa się komplikuje, kiedy gang „Panów śmierci” z China Town dokonuje porwania zielonookiej wybranki Wanga. Jak się okazało, jej uprowadzenie jest ściśle związane z tajemnicami Chińskiej Dzielnicy, ponieważ - według pewnej starożytnej chińskiej legendy - jej obecny władca, David Lo Pan, w przeszłości zbuntował się przeciwko jednemu ze starożytnych cesarzów Chin, za co ten rzucił na niego klątwę, która trwale uczyniła go duchem...

Film twórcy horrorów staje się swoistą areną, na której ścierają się dwa światy zachodni i azjatycki, bowiem Jack – typowy American boy – konfrontuje się z nieznanym światem chińskich legend oraz magii, który jawi się jemu początkowo jako śmieszny, groteskowy i w rezultacie kompletnie niezrozumiały. To także, podana w lekkiej formie, lekcja taoizmu, chińskiej magii i kosmologii.

Wielka draka w chińskiej dzielnicy, to opowieść w stylu fantasy, z elementami kina akcji oraz lekkiego horroru, obfitująca w liczne sceny dalekowschodnich sztuk walki. W filmie nie brakuje efektów specjalnych oraz humoru sytuacyjnego.

Warto dodać, iż film ten, mimo iż nie przyniósł spodziewanych zysków w USA, sukcesywnie zyskiwał na popularności, stając się źródłem inspiracji przede wszystkim dla twórców komiksów oraz gier komputerowych.

Film trwa 96 min.Wstęp wolny.

Zapraszamy do Kramnic Miejskich na II piętro. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy