Wielka feta w Rybnie.

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wielka feta w Rybnie. Imprezy cykliczne sochaczew

W poniedziałek 24. sierpnia w Rybnie odbyła się niecodzienna impreza, i to nawet nie jedna, ale dwie – połączone ze sobą.
Główną atrakcją tego dnia był odpust, jak co roku odbywający się w dniu imienin patrona, czyli św. Bartłomieja Apostoła. Uroczystą Mszę Świętą celebrował ksiądz prałat Stanisław Łubian. Na najmłodszych jak zawsze czekały odpustowe stragany, aż pękające w szwach od kolorowych, plastikowych zabawek, baloników i innych gadżetów cieszących oczy maluchów.
Równocześnie z odpustem, na terenie Zespołu Szkół w Rybnie trwał Festyn „Urodziny u Rodziny”. Został on zorganizowany przez sochaczewskie Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy w Rybnie oraz Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Była to już druga edycja festynu. Pierwsza, rok temu odbyła się w Teresinie.
Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było uhonorowanie małżeństw z co najmniej 50-letnim stażem. Aż 44 pary stawiły się w tamten, świąteczny dla Rybna, poniedziałek. Tyle par małżeńskich, to przecież 88, całkiem pokaźna grupa osób, które uhonorowane zostały Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, dyplomami i prezentami. Po tej części oficjalnej, wszyscy skosztowali pysznego tortu i wypili lampkę szampana.
Natomiast POIK przygotował dla wszystkich mnóstwo atrakcji, między innymi gry i zabawy, które prowadzili prawdziwi Wikingowie. Było i karaoke, zarówno dla młodszych, jak i starszych. W przygotowanie konkursów dla dzieci włączyła się Komenda Policji Powiatowej w Sochaczewie, a pokaz judo zaprezentował UKS Piechna „Siódemka” Sochaczew. Na zakończenie dnia wystąpiły gwiazdy wieczoru – zespoły Sabat i INES.
Dzień przyniósł wiele atrakcji nie tylko dla dzieci ale także dla tych nieco starszych. Mimo, iż był to zwykły dzień roboczy, Rybno odwiedziły tłumy gości. My już teraz zapraszamy na przyszłoroczne Urodziny u Rodziny.
mo

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy