Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz XVIII

Zdjęcia i foto: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz XVIII Edukacja sochaczew


W ubiegłą niedzielę, 10 stycznia 2010 roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała XVIII finał. Po raz drugi grała dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Jak co roku, nasza szkoła, Zespół Szkół w Sochaczewie zagrała razem z całą Polską. Wraz z kolegami i koleżankami z klasy VI szkoły podstawowej oraz z klas I-III gimnazjum zebraliśmy się w szkole o godzinie 8:00. W sumie było 50 wolontariuszy. Złożyliśmy puszki i z identyfikatorami i serduszkami wyszliśmy na ulice Chodakowa. Warto dodać, że jako jedyna szkoła na tym terenie zbieraliśmy pieniądze. Trzymaliśmy się w kilkoosobowych grupach. Niektórzy z nas pojechali do Trojanowa i Sochaczewa. Miasto było oblegane przez wolontariuszy, więc wróciliśmy do Chodakowa. Mimo tego, że było zimno nikt z nas nie narzekał i cieszył się, że może pomóc innym.
Ludzie z uśmiechem na twarzy wrzucali duże sumy pieniędzy do puszek, nikt nie przeszedł obok nas obojętnie. Znalazły się także osoby, które do puszki wrzuciły obrączki. Około godziny 14:00 zakończyliśmy akcję. Zebraliśmy 3456 złotych i kilka cennych przedmiotów.
Udaliśmy się do domów aby odpocząć i na godzinę 20:00 jechać na „Światełko do Nieba” do Sochaczewa, a potem razem z harcerzami do Warszawy do studia WOŚP.
Na podzamczu mogliśmy zobaczyć występy muzyczne oraz pokaz sztucznych ogni.
Kiedy skończył się pokaz wyruszyliśmy do Warszawy do telewizyjnego studia „Dwójki”. Baliśmy się, że przez złą pogodę nie dojedziemy na czas. Na szczęście nasze obawy nie sprawdziły się i o godzinie 22:00 byliśmy już na miejscu. Spotkaliśmy się tam z kolegami i koleżankami z innej sochaczewskiej szkoły i razem reprezentowaliśmy nasze miasto. W studiu mimo zamieszania panowała miła atmosfera. Mogliśmy posłuchać występu zespołu oraz na żywo zobaczyć i usłyszeć zachrypniętego Jurka Owsiaka. Widzieliśmy także dużo znanych twarzy, m.in. Tomasza Karolaka, Marietę Żukowską oraz Marcina Bosaka. O godzinie 24:00 zjedliśmy pyszny tort i udaliśmy się do autokarów. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że za rok po raz kolejny zagramy dla chorych dzieci.


Karolina Binienda kl. III B Gimnazjum nr 3


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy