Wielka Sobota w Metalowcu. To już jest koniec?!

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wielka Sobota w Metalowcu. To już jest koniec?! Koncerty i muzyka sochaczew
+5

I oto nadszedł czas wielkiej radości: W Sochaczewie powstanie pierwszy supermarket po lewobrzeżnej stronie miasta (czyli: za mostem). Czas radosnego oczekiwania zakłóca nam pewien drobiazg: to cudo w kształcie pudełka stanie przy ulicy Płockiej, do tego pod numerem 46/48. Czyli dla wszystkich dobrze poinformowanych w Metalowcu.
O samym metalowcu można by mówić długo, wcale nie wyczerpując tematu – było (hmm… jest!) to miejsce spotkań, pokazów, koncertów oraz prób dla najróżniejszych ludzi z całego Sochaczewa i nie tylko, ale czas na podsumowania jeszcze nie nadszedł. Dla mnie to przede wszystkim miejsce spotkań L’ombelico. Dwa lata życia. Ale i na tę historię przyjdzie czas.
Teraz przyszła pora na pożegnalną imprezę.
Zdaję sobie sprawę, że impreza „Pożegnanie metalowca” już się odbyła. Pragnę ze swej strony przy tej okazji pozdrowić jej organizatora Łukasza Szewczyka, mistrza supermarketowego PR. Impreza okazała się sukcesem, a teraz wiosna idzie, święta już za chwilę, tym radośniej ogłaszam ponowny koniec metalowca. Coś w stylu „…a po trzech dniach zmartwychwstał, spotkał się z tym i owym, pokręcił się po okolicy i ponownie zniknął”. Tym razem na zawsze.
7 Kwietnia w wielką sobotę metalowiec odejdzie w niebyt ostateczny. Z waszym udziałem mam nadzieję. Melodię żałobną odegra mu zespół Astral Tetris, który w swoim czasie popełnił śliczny koncert w metalowcu właśnie. Pojawi się również Gonzo and the Prezidents, czyli rock'n rollowa delegacja ze stolicy, oraz oczywiście będzie okazja odmówić Pacierz. Chyba, że kolejny raz zespół zmienił nazwę, płeć bądź wyznanie. Będą niespodzianki, króliczki, pisanki. Czyli wszystko w iście wielkanocnym stylu.
Ktoś mógłby spytać: I co dalej? Czy będzie „metalowiec bis”? Gdzie podzieje się L’ombelico? Kto to jest Gonzo and the Prezidents? Co się stanie z pokazami filmowymi, próbami, koncertami? Dokąd tupta nocą jeż? Na te wszystkie pytania jest tylko jedna odpowiedź: Nie wiadomo.
Albo może wiem, ale nie powiem.
Zdaję sobie sprawę, że nikt w Sochaczewie nie zrobi nic za nas. Jeśli chcemy, aby było miejsce dla alternatywy, dla dobrych pomysłów, musimy zadbać o siebie sami. Metalowiec i jego kończąca się historia pokazuje, że się da. Wiec… może już niedługo… nastąpi zmartwychwstanie? W końcu święta idą.
I aby bardziej się nie rozpisywać zapraszam Sochaczewian (i nie tylko) wszelkiej płci, wyznania, rasy, wieku do Metalowca na ulicę Płocką 46/48 w Gigantyczną Ogromną Wielką Sobotę, czyli najbliższą sobotę, 7 kwietnia na Misteria Sochaczewskie.
Wstęp na koncerty 4,99. Osoby w nieprzepisowej fryzurze oraz wielbiciele Modern Talking nie zostaną wpuszczeni. Organizator: L’ombelico oraz Kulturka.
Smutnych, ponurych i deszczowych świąt nie życzy wam
Jan Wierzchowski & L’ombelicos
Poniżej linki do twórczośći gwiazdy wieczoru, czyli warszawskiego Gonzo & The Prezidents:

Gonzo & The Prezidents
Gonzo and The Prezidents są grupą radykalnych i ekstremistycznych separatystów muzycznych, propagujących absolutną swobodę wyrazu, ekspresji i przekazu. Pragną wyzwolenia ciała i umysłu czyli totalnego ekshibicjonizmu. Dążą do obnażenia i zjednoczenia całej ludzkiej masy i uzyskania jej pełnej krasy...
http://gonzoandtheprezidents.bandcamp.com/album/little-sound-demo
Little Sound Demo, by Gonzo And The Prezidents
gonzoandtheprezidents.bandcamp.com
http://www.facebook.com/pages/Gonzo-and-The-Prezidents/122893561070415

Zapraszamy do wspomnieniowej galerii 'Metalowca' obiektywem Tomka 'Motka' Kołodziejskiego!!!

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy