Wielki debiut płytowy Oreganek i podopiecznych TOK

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wielki debiut płytowy Oreganek i podopiecznych TOK Koncerty i muzyka sochaczew


Miło nam ogłosić, że świat dzienny ujrzała debiutancka płyta zespołu Oreganki, nagrana w Teresińskim Ośrodku Kultury i z udziałem dziecięcej sekcji wokalnej TOK. Patronat medialny nad płytą objęli m. in. Polskie Radio Dzieciom i TVP ABC.Za górami, za lasami, w odległej stolicy, mieszkała Dr Witaminka. Martwiła się bardzo, że dzieci w jej kraju są źle odżywione. Smutno jej było, gdy patrzyła na chore i blade, a także często za bardzo tłuściutkie maluchy. Dzieci te piły colę, napoje pełne konserwantów, jadły dużo słodyczy i chipsy, frytki, parówki… Pomyślała, że czas coś z tym zrobić. Udała się do nadwornego czarodzieja dźwięków, Profesora Nutki. 
- Pomóż profesorze. Sama nie dam rady z tym problemem sobie poradzić.
Profesor powiedział do Dr Witaminki, aby wszystko, co jest zdrowe do jedzenia opisała w rymowankach. Tak też Witaminka zrobiła. Profesor wziął swą zaczarowaną batutę i zamienił rymowanki w piosenki.
- Proszę – rzekł profesor – zabierzmy piosenki do dzieci. Zobaczymy co się stanie.
Jako pierwszy piosenki poznał mały Grześ, który był nimi zachwycony. Nauczył się ich na pamięć i zaśpiewał Zuzi i Mai a potem innym dzieciom. Gdy Dr Witaminka i Profesor Nutka usłyszeli dzieci, zaproponowali im, by wszyscy razem zasiali ziarenka dobrego żywienia. Całą grupą namawiali innych do jedzenia warzyw i owoców, pokazali jak zdrowy jest chlebek razowy. Profesor Nutka namówił też innych do współpracy. Tak powstały OREGANKI. A ziarenko, które zasiali właśnie można kupić w dobrych sklepach. Teraz już wszystkie dzieci będą wiedziały, czego nie powinno się jeść, a co należy, aby być zdrowym, silnym, dużym i przede wszystkim mieć siłę na zabawę.Oddaliśmy kochani do Waszych rąk debiutancką płytę zespołu OREGANKI pt.: Dr Witaminka. Znajdziecie na niej 15 wesołych, mądrych piosenek o tym, co powinno się znaleźć w jadłospisie każdego malucha, przedszkolaka czy ucznia. Dowiecie się dlaczego frytki i cola są niezdrowe. Pomysłodawcą płyty jest Joanna Neuhoff-Murawska i Zbyszek Murawski. To ich teksty i muzykę poznacie słuchając płyty. To oni właśnie wcielają się w postaci Dr Witaminki i Prof. Nutki. 

Płytę wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Patronat nad płytą objęli: Polskie Radio Dzieciom, TVP ABC, Fundacja 1000 dni dla zdrowia, Centrum Zdrowia Dziecka, EVIDAS, Teresiński Ośrodek Kultury.  Większość materiału została nagrana w Studiu BOTOKS w Teresińskim Ośrodku Kultury, a realizacji podjął się Jakub KamińskiNa płycie zaśpiewały dzieci z sekcji wokalnej Teresińskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Joanny Cieśniewskiej, a są to: Zuzanna Gołąb, Wiktoria Kornacka, Julia Rumińska, Karolina Mikołajczyk, Julia Matczak, Natalia Panasiuk, Martyna Smolarek. Ponadto na płycie zagrali Monika Szulińska, Przemek Skałuba, Marcin Lemiszewski, Adam Rakowski i Bolesław Błaszczyk.

Zasialiśmy coś dobrego. Obyście mieli dużo radości z zakupu tego wydawnictwa.
POLECAMY!!!!!!!!!!!.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy