Wielki sukces I Gminnego Biegu Niepodległości w Rybnie

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wielki sukces I Gminnego Biegu Niepodległości w Rybnie  Rekreacja sochaczew

11 listopada w gminie Rybno odbył się I Gminny Bieg Niepodległości w Rybnie. Zawodnicy wyruszyli z miejscowości Rybionek, frekwencja oraz atmosfera była fantastyczna. Bieg okazał się wielkim sukcesem.


11 listopada w Rybnie wyruszył pierwszy bieg niepodległościowy. Liczba zawodników była bardzo duża, na starcie stawiło się około 150 osób. Każdy z zawodników otrzymał koszulkę oraz medal. Były również wyróżnienia od wójta gminy Rybno Damiana Jaworskiego dla trzech najlepszych kobiet oraz dla trzech mężczyzn, którzy pierwsi pojawili się na mecie. 


- Nie boję się użyć słowa sukces. Mieliśmy około 150 startujących. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wszystko przebiegło planowo. Start był o 13.45 w miejscowości Rybionek. Meta była na placu grupy producenckiej Idealsad. Zawodnicy mieli do pokonania 3000 m. 


Całe wydarzenie okazało się fantastycznym czasem. Dla nas jest to ogromny sukces. W naszej małej gminie okazało się, iż mamy bardzo wielu zwolenników biegów, ale również wspólnego spędzania czasu. Mieliśmy zawodników nie tylko z naszej gminy, ale i są sąsiednich sołectw. 


Cieszymy się z wielu ciepłych słów jakie otrzymaliśmy podczas biegu. Zawodnicy otrzymywali koszulki oraz były specjalne wyróżnienia dla trzech kobiet z najlepszym czasem, trzech mężczyzn również z najlepszym wynikiem. Puchary wójta były przekazane także dla najmłodszego oraz najstarszego uczestnika biegu. 


Na zawodników czekała gorąca grochówka, słodki poczęstunek, owoce. Czas, który spędziliśmy razem był nie tylko sportowy, ale można określić jako wręcz rodzinny. Zatem nie boję się użyć słowa sukces.


Wszytko odbyło się planowo i z pewnością będziemy organizować kolejny bieg. 


Bardzo serdecznie chciałbym podziękować za ogrom włożonej pracy i zaangażowanie urzędnikom z naszej gminy, Gminnej Biblioteki, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, straży pożarnej, funkcjonariuszy policji, Klubowi Sportowemu Feniks. Wszystkim zaangażowanym w całe przedsięwzięcie. 


Bieg był moim pomysłem, miałem nadzieję, że taka forma wspólnego spędzenia tak ważnego dnia będzie atrakcyjna dla mieszkańców. Jestem bardzo wdzięczny za tak duże zainteresowanie. Bardzo dbamy o atmosferę. Wśród zawodników byłem ja, ale także radni gminy. Mam nadzieję, że stanie się on tradycją w gminie Rybno - mówił wójt gminy Rybno Damian Jaworski. 


Sukces biegu dał z pewnością motywację do organizacji kolejnych wydarzeń i spotkań, które będą odbywać się cyklicznie na terenie gminy Rybno. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy