Wielki sukces na skalę całego kraju

/ 20 zdjęć
+15

Nazywa się Marcin Putzan i jest uczniem trzeciej klasy gimnazjum w naszym Zespole Szkół. W dniach 7-9 czerwca w Rzeszowie odbył się zjazd wolontariuszy z całej Polski, którzy przeszli eliminacje powiatowe i ze względu na swoje wyjątkowe zasługi, dokonania i godną uznania postawę społeczną zostali wybrani do reprezentowania swoich powiatów podczas Gali Finałowej konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Marcin pojechał jako reprezentant powiatu sochaczewskiego, wraz ze swoją opiekunką, panią Adelą Więckowską, korzystając z biletów ufundowanych w uznaniu dla jego pracy wolontariackiej przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.
Spośród prawie czterdziestu zgłoszonych do Finału osób wyłoniono „najlepszych z najlepszych”, ośmioro zwycięzców tegorocznej edycji konkursu – Ośmiu Wspaniałych! Wśród tej wybitnej Ósemki stanął na scenie Filharmonii Podkarpackiej, gdzie odbywała się uroczysta Gala, nasz uczeń Marcin Putzan. Z rąk wiceprezydenta Rzeszowa, Henryka Wolickiego oraz prezes Fundacji „Świat na tak” Joanny Fabisiak, otrzymał gratulacje i pamiątkową statuetkę. Wszyscy Wspaniali otrzymali również wartościowe nagrody, z których główną stanowił wysokiej klasy tablet.
XIX Ogólnopolski Finał Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” odbył się w stolicy Podkarpacia - Rzeszowie i organizowany był przez Prezydenta Miasta Tadeusza Ferenca oraz Fundację „Świat na tak”, której prezes, Joanna Fabisiak, jest inicjatorką tego konkursu. Organizatorzy zapewnili uczestnikom konkursu komfortowe warunki pobytu, wiele prawdziwych atrakcji oraz niezapomnianą uroczystość Finałowej Gali. Wolontariusze oraz ich opiekunowie zostali zakwaterowani w czterogwiazdkowym Hotelu Rzeszów, brali udział w uroczystych kolacjach w Hotelu Prezydenckim, wspólnie z osobistościami związanymi z Konkursem, wśród których byli dyrektorzy Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie - Bogusław Tomczak i Anna Gorgało. Wolontariusze z opiekunami uczestniczyli również w odbywającym się w tych dniach na rzeszowskim Rynku Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festiwal”, podczas którego zaprezentowano także zwycięzców Finałowej Gali – Ośmiu Wspaniałych. W niedzielę, w dniu wyjazdu, w Kościele Farnym została odprawiona Msza Święta w intencji laureatów Konkursu, z oprawą liturgiczną w wykonaniu młodzieży z rzeszowskich szkół. Chętnym zaproponowano jeszcze zwiedzanie Muzeum Zamku w Łańcucie. Podczas całego pobytu wolontariusze i ich opiekunowie mieli zapewnioną pomoc specjalnie przydzielonych przewodników – wolontariuszy pełniących rolę pilotów i opiekunów.
Nasz zespół pragnie w tym miejscu gorąco podziękować panu Wojtkowi Zawiło z Młodzieżowej Rady Rzeszowa, który z tej funkcji wywiązywał się rewelacyjnie i był wręcz nieoceniony! Składamy również podziękowania Organizatorom konkursu, a w szczególności pani Magdalenie Sierżęga i Ewie Kordas, które profesjonalnie koordynowały przebieg całej imprezy, udzielały wszelkich potrzebnych informacji i pomocy wolontariuszom i ich opiekunom. Dziękujemy także staroście sochaczewskiemu Tadeusz Korysiowi i wicestaroście Januszowi Ciurze za umożliwienie nam wyjazdu, dzięki któremu wolontariusz z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie, podopieczny Domu Dziecka w Giżycach, Marcin Putzan, został uhonorowany tytułem laureata XIX Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
Jest to olbrzymi sukces tego młodego człowieka, angażującego się w pracę dla innych w sposób godny podziwu, tak, że został zauważony, doceniony i wyróżniony wśród setek młodych wolontariuszy z całej Polski. Jesteśmy z niego dumni! Gratulujemy!
W lokalnych mediach ukazały się artykuły i nagrania:
link 1
link 2
link 3
link 4

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy