Wielki sukces uczennicy Iwaszkiewicza na Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Wielki sukces uczennicy Iwaszkiewicza na Olimpiadzie Wiedzy o Mediach Edukacja sochaczew
+1

W dniu 15 grudnia odbył się etap wojewódzki czwartej edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza po raz kolejny reprezentowała Karolina Łukawska-uczennica czwartej klasy Technikum Organizacji Reklamy, która rok temu została laureatką wspomnianej olimpiady, zajmując 23 miejsce w Polsce.

We wrześniu Karolina napisała esej na temat "Reklama - manipulacja czy zachęta?", który był jej przepustką na etap wojewódzki, gdzie rywalizowało 100 uczniów.

Etap wojewódzki polegał na rozwiązaniu bardzo trudnego testu z zakresu rozleglej wiedzy o mediach. Karolina odniosła ogromny sukces zajmując 5 miejsce.

W marcu najlepsi z każdego województwa będą walczyć o indeksy na wyższe uczelnie oraz staże w najlepszych redakcjach w kraju. Wśród tych osób będzie też Karolina, już dzisiaj trzymamy za nią kciuki.

Udział w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach był też doskonałą okazją do niezapomnianych spotkań ze znanymi dziennikarzami, m.in.:  Karolina uczestniczyła w wykładach poprowadzonych przez znanego wszystkim Jarosława Gugałę, który opowiadał o typowym dniu dziennikarza i trudach pracy w telewizji. Następnie odbyło się spotkanie z Jarosławem Kamieńskim ze stacji Biełsat, która jest jedyną niezależną telewizją na Białorusi, a jej dziennikarze każdego dnia są zamykani w więzieniach lub karani wysokimi grzywnami.

Zachęcamy wszystkich do udziału w olimpiadach, ponieważ do doskonała motywacja do pogłębiania wiedzy oraz szansa na zdobycie wymarzonego indeksu lub stażu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy