WIELKIE PIĘKNO

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: WIELKIE PIĘKNO Film, fotografia sochaczew
+6

28 marca w sobotę o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na pokaz wybitnego filmu prod.włoskiej pt.:WIELKIE PIĘKNO w reżyserii Paolo Sorrentino z 2013 roku.

Bohater filmu Jep ( w tej roli świetny Toni Servillo)  to niespełniony pisarz i celebryta.W młodości błysną debiutancką książką ale później już nic nie napisał.Właśnie skończył 65 lat. Żyje dostatnio a czas spędza (jak ostatnie 40 lat) na wytwornych przyjęciach,przelotnych romansach i nieśpiesznych spacerach po Rzymie.Pewnego dnia ,przypadkowe spotkanie i wiadomość o śmierci kobiety,która była jego pierwszą miłością,wytrąca go z rutyny,zaczyna zastanawiać się nad sobą i swoją przeszłością...

WIELKIE PIĘKNO to film wybitny. Jak na wybitne przystało, ma kilka warstw i wymiarów. Jest portretem niespełnionego artysty ale też bystrego obserwatora rzeczywistości. Także złośliwym,często satyrycznym obrazem 'artystycznej" bohemy współczesnego Rzymu. Znajdziemy tu (m.in  dzięki zmysłowym zdjęciom) obraz WIECZNEGO MIASTA - majestatycznego ale jakby przygniecionego własną wspaniałością.Towarzysząca dziełu Sorrentino- muzyka -  zapiera dech w piersiach.

No i wreszcie jest to hołd złożony przez reżysera  wielkiemu włoskiemu kinu - z licznymi odniesieniami do filmów Felliniego czy Antonioniego.

Obraz magiczny,na granicy jawy i snów .Dla wytrawnych poszukiwaczy prawdziwego piękna.

Film trwa 140 min. Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy